lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2016 - 2017 Dzień Sportu
Dzień Sportu
Aura  była sprzyjająca i wszystkie konkursy odbyły się na boisku sportowym. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowe oraz konkursy dla wszystkich chcących sprawdzić swoje umiejętności.

Pierwszym punktem programu był międzyklasowy turniej w unihokeja. Mecze rozgrywane były systemem ,każdy z każdym” ,w dwóch grupach  (klasy I -  gr. A, klasy II - grupa B). Finał został rozegrany pomiędzy drużynami klas 1a  i 2c. Po zaciętej walce, rzutach karnych, ostatecznym zwycięzcą turnieju został zespół z klasy 1a. Kolejną konkurencją były konkursy sprawnościowe dla pozostałych uczniów. W konkursie ,,rzuty do kosza na czas”  zwyciężyła klasa 2c (5 pkt.). Pozostałe klasy: 1a, 1c, 2b (4 pkt.),1b, (3pkt.), 2a, (1pkt.). W biegu sztafetowym 4 x 1 okrążenie boiska,  uczestniczyły dziewczęta z sześciu klas. Po zaciętym pojedynku najlepszymi okazały się dziewczęta z klasy 1a (2c – II m. 1c – III m.). Najwięcej emocji towarzyszyło ,,przeciąganiu liny”. W konkursie uczestniczyło po ośmiu uczniów/uczennic z każdej klasy. Finał rozegrano pomiędzy uczniami klas 1c i 2c. W rywalizacji silniejsi okazali się uczniowie klasy2c.

W ogólnej klasyfikacji na najbardziej usportowioną klasę zwyciężyła klasa 2c zdobywając we wszystkich konkurencjach 32 punkty.

W trakcie trwania konkursów uczniowie i nauczyciele chętnie korzystali ze szkolnego kalkulatora BMI .

Na zakończenie  Pan Dyrektor Krzysztof Szewczyk wraz z nauczycielami podziękował uczniom za udział, wręczył puchar dla najbardziej usportowionej