Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Olimpiada wiedzy ekologicznej
Olimpiada wiedzy ekologicznej

16 kwietnia 2011 roku w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę po eliminacjach szkolnych reprezentowało dwóch uczniów z klasy 2B: MONIKA KUNICKA i ŁUKASZ KOWALCZYK.

W eliminacjach uczestniczyło ponad 100 uczniów z całego województwa małopolskiego różnego typu szkół ponadgimnazjalnych.

Eliminacje są dwustopniowe. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązują test zawierający 50 zadań, po tym etapie 12 uczniów, którzy otrzymali najwyższe wyniki na teście przechodzi do etapu ustnego w którym każdy z uczestników przy całej widowni i Komisji Oceniającej złożonej głównie z pracowników naukowych krakowskich uczeni wyższych odpowiada na 6 pytań problemowych.

W ścisłym finale tego etapu znalazł się uczeń naszej szkoły Łukasz Kowalczyk, który otrzymał tytuł LAUREATA finału wojewódzkiego.

Opiekun merytoryczny uczniów - Wiesława Legutko.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach !!!

Gratulujemy

 


LO Stary Sacz 2011