Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013 Małopolski znawca „Potopu” H. Sienkiewicza
Małopolski znawca „Potopu” H. Sienkiewicza

Adam Fabiś, drugoklasista z naszego LO, jako jedyny z powiatu nowosądeckiego został laureatem Małopolskiego Konkursu Czytelniczego „Bohaterowie Lektur Szkolnych -„Potop” Henryka Sienkiewicza”.

 

Konkurs był wyzwaniem dla wielu uczniów, składał się z pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru.  Adamowi udało się uzyskać w nim wyróżnienie.

- Po pierwsze przeczytałem książkę, następnie w przygotowaniach pomagała mi ucząca mnie  polonistka, pani mgr  Małgorzata Jawor. Dodatkowo, wiele wniosły lekcje języka polskiego, na których zajmowaliśmy się omawianiem lektury - mówi. Udział w konkursie spowodowała fascynacja „Trylogią” Henryka Sienkiewicza. Lektura „Potopu” sprawiła Adamowi wielką przyjemność. Tym samym kolejne etapy konkursu przyniosły mu sukces.  - Tak przeszedłem na początku etap szkolny, a później rejonowy, w którym zająłem drugie miejsce. Ostatecznie znalazłem się w Krakowie, biorąc udział w finale konkursu i zdobywając wyróżnienie- stwierdza. Laureat po raz pierwszy wziął udział w konkursie czytelniczym i jak zaznacza, uczy się na profilu matematycznym, a  nie na humanistycznym. Nie ukrywa, że nie spodziewał się wygranej. Miał bowiem świadomość, że etapie wojewódzkim czeka go duża konkurencja. W teście wzięło udział 69 osób wyłonionych w eliminacjach rejonowych przeprowadzonych w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu, Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu, Powiatowym Młodzieżowy Domu Kultury w Starym Sączu, Młodzieżowy Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie

Katarzyna Witowska - uczennica klasy dziennikarskiej

 


LO Stary Sacz 2011