Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016 Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Krakowa
Wycieczka klasy  1b i  2c  do Krakowa odbyła się w piękny, słoneczny czwartek, czyli 29 października 2015 r.  Opiekę nad grupami sprawowały panie: Alicja Czermińska, Joanna Opyd, Małgorzata Dorula i Małgorzata Jawor.

Najpierw udaliśmy się do Fabryki Naczyń Emaliowanych Oskara Schindlera. Obydwie klasy tydzień wcześniej obejrzały film Stevena Spielberga „Lista Schindlera”, więc mogły w tym dniu wyruszyć śladami niemieckiego przedsiębiorcy, a filmową historię połączyć ściślej z autentyczną historią okupowanego Krakowa. Przy okazji zbliżających się Wszystkich Świętych, warto zastanowić się w chwili zadumy i wspomnieć tych ludzi, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.
Po zwiedzeniu muzeum rozkoszowaliśmy się słoneczną, jesienną pogodą podczas spaceru po Krakowie. Nasze kroki skierowaliśmy do sklepu ze słodyczami Ciu Ciu Cukier Artist, w którym zobaczyliśmy produkcję cukierków i lizaków. Do tej pory czujemy zapach kolorowych słodyczy, który unosił się w pomieszczeniu.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był spektakl „Mayday 2” w Teatrze Bagatela. Skomplikowane sytuacje, nieporozumienia,  śmieszne dialogi i świetna gra aktorów rozbawiły nas do łez. Chociaż na chwilę mogliśmy znaleźć się w londyńskim świecie rodziny państwa Smith i śledzić walkę z czasem Johna, usiłującego udaremnić pierwszą randkę Gavina i Vicki. Komedia Raya Cooneya od lat nie schodzi z afiszy teatralnych i gwarantuje doskonałą zabawę.

Do Starego Sącza wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

 


LO Stary Sacz 2011