Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016 Obóz integracyjno-szkoleniowy dla wolontariuszy
Obóz integracyjno-szkoleniowy dla wolontariuszy
W dniach od 15 do 17 kwietnia br. cztery wolontariuszki z naszego LO (Natalia Krzak, Kinga Drożdż, Natalia Zasadni i Agnieszka Suchonek),  biorące udział w projekcie  „Działam, bo lubię”, uczestniczyły  w obozie integracyjno-szkoleniowym w Ochotnicy Dolnej. Czas spędzony razem był okazją do lepszego poznania siebie,  do integracji między grupami projektowymi oraz do nawiązania nowych kontaktów.

W piątek odbyły się pierwsze warsztaty, podczas których odkrywaliśmy mocne i słabe strony grupy. Nie brakowało w tym czasie zabawy, która towarzyszyła nam od samego początku aż do końca pobytu w Ochotnicy.

Następny dzień był pełen wrażeń. Zaraz po śniadaniu odbyły się warsztaty dotyczące komunikacji. Można było wykazać się w nich kreatywnością oraz zręcznością. Współpraca była oczywiście niezbędna. Ponieważ grupę najlepiej animować metodą zabawy, toteż gier ruchowych i chusty Klanzy nie zabrakło. Po obiedzie mieliśmy czas wolny. Można było wybrać się na spacer po okolicy, pobiegać po okolicznych górkach, zmierzyć swoje siły w siatkówce i piłce nożnej. Kolejne zajęcia uświadomiły nam, że formularz projektowy to już nie jest zabawa. Krok po kroku poznawaliśmy tajniki wypełniania dokumentacji, w końcu okazało się, że zadanie nie jest takie straszne. Następnie należało przelać pomysły na papier i odpowiedzieć na kilka pytań. Na tym zakończyliśmy dzień pracy i przyszła pora na odpoczynek. W czasie wolnym trzeba było przedyskutować jeszcze sporo kwestii dotyczących projektu. Wieczór spędziliśmy przy ognisku grając w siatkówkę, tańcząc oraz zajadając się smakołykami oferowanymi przez gospodarza. W końcu wszyscy usiedliśmy wokół ogniska i śpiewaliśmy  utwory, które bez wątpienia znał każdy. Nie brakowało jednak nowości, a nauka kanonów wywoływała wiele radości.

Niedzielny poranek wypełniły również warsztaty – Od pomysłu do projektu. Czas wolny, który nastąpił po ich zakończeniu, można było przeznaczyć na wizytę w pobliskiej kaplicy, w której odbywała się Msza św. Obóz zakończyliśmy w samo południe. Wówczas nastąpił czas podsumowań i miłych upominków.

Do Nowego Sącza  wróciliśmy o 14.00. Pogoda również sprawiła, że byliśmy pełni energii i entuzjazmu. Mimo że weekend można było spędzić inaczej, atmosfera podczas tego wyjazdu sprawiła, że nikt nie żałował wyboru tej opcji.

Natalia Krzak

 


LO Stary Sacz 2011