Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2005 - 2006 VIII Festiwal Form Kabaretowych Fafik
VIII Festiwal Form Kabaretowych Fafik

Konkurs odbywał się w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu oraz w sali widowiskowej kina Krokus.

W tym roku do walki o Grand Prix Fafika, czyli statuetkę Zielonej Gęsi autorstwa Franciszka Palki stanęły aż 22 zespoły licealistów i studentów.

Występy oceniała komisja konkursowa, w której zasiedli satyrycy z kabaretu Ergo oraz dziennikarka "Gazety Krakowskiej". Z wytypowaniem występu, który wywołał najpotężniejsze salwy śmiechu problemu nie było: Zieloną Gęś po krótkiej dyskusji jury przyznało zespołowi Fifa Rafa z LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, który przygotował zabawny układ choreograficzny do przebojów muzyki młodzieżowej. Stroje stylizowane na wiejski kicz obyczajowy dopełniły super śmiesznej całości występu zaczynającego się od rapowej formułki: wszystkie majo po chłopoku a jo ni mam...

Werdykt jury okazał się zgodny z satyrycznym gustem widowni: Fifa Rafa zgarnęła także nagrodę publiczności, a główna bohaterka przedstawienia Ewa Bielak za żywiołowo odegraną postać wiejskiej amantki dostała ponadto specjalną nagrodę ufundowaną przez Urszulę Ferenc - unikatowy obraz Cygańska księżniczka wykonany haftem krzyżykowym.

 

 


LO Stary Sacz 2011