Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Aktualności Sukces licealistów w konkursie krasomówczym
Sukces licealistów w konkursie krasomówczym

W dniu 12 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prof. J.Tischnera w Starym Sączu odbyły się eliminacje lokalne XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Nasze liceum reprezentowali następujący uczniowie: Oliwia Tokarczyk (1a), Marcin Turek (1e), Sebastian Wojnarowski (1e), Arkadiusz Drożdż (1e), Wiktoria Orłowska (3b) i Piotr Konstanty (3b).
Zadaniem uczestników było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego konkursu: „Czasy walki o wolność Ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć je do lamusa?” Wyróżnienie w Konkursie Krasomówczym otrzymała Wiktoria Orłowska, natomiast Piotr Konstanty otrzymał nagrodę publiczności. Miło nam poinformować, że maturzyści przeszli do eliminacji regionalnych (II etap konkursu), które odbędą się w Krakowie w gmachu Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Wiktorii i Piotrowi gratulujemy i życzymy im kolejnych sukcesów! Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem uczniów do Konkursu Krasomówczego sprawowały panie: Małgorzata Jawor, Teresa Szewczyk i Joanna Zielińska.

Honorowy patronat nad ogólnopolskim konkursem sprawują m.in.: Minister Edukacji Narodowej, Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Rada Języka Polskiego w Warszawie.  Konkurs jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

 


LO Stary Sacz 2011