Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016
Rok 2015 - 2016
Warsztaty teatralne

W czwartek 14 kwietnia 2016 r. młodzież ze szkolnego teatru „AKUKU” brała udział w zajęciach dotyczących emisji głosu i dykcji.

Więcej…
 
Spotkanie z kuratorem

W dniach 11 i 12 marca klasy pedagogiczne 1B i 2B Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu miały przyjemność gościć na zajęciach Panią mgr Agatę Miczołek, wychowawcę w Placówce Wsparcia Dziennego oraz asystenta rodziny.

Więcej…
 
Mały Książę lista uczestników

Lista Uczestników IV Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla Gimnazjalistów „Mały Książę”- 27 kwietnia 2016 >>>>

 
Indywidualne Biegi Przełajowe

W dniu 12.04.2016r na stadionie sportowym w Grybowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w indywidualnych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
Katyń – Pamiętamy!

W dniu 12 kwietnia 2016 roku w L.O. Stary Sącz miały miejsce szkolne obchody 76 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Więcej…
 
Światowy Dzień Zdrowia w Liceum Ogólnokształcącym

Dnia 7 kwietnia 2016 r. w naszej Szkole został zorganizowany Światowy Dzień Zdrowia. WHO – Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła zareagować na rosnące rozpowszechnianie się cukrzycy.

Więcej…
 
IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w  Starym Sączu serdecznie zaprasza uczniów gimnazjum do wzięcia udziału  w IV Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym dla Gimnazjalistów Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry'ego, który odbędzie się 27 kwietnia 2016 r.

Więcej…
 
Wykład z ekonomii

W dniach 7 i 8 marca grupy uczniów z klas 1A, 1B i 1C Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu miały przyjemność uczestniczyć w pierwszym wykładzie z ekonomii

Więcej…
 
Trzy indeksy w Konkursie Wiedzy o UJ!

Dwudniowy finał XX  Konkursu Wiedzy o UJ odbył się 7 – 8 kwietnia 2016 roku. Najpierw finaliści spotkali się w auli głównej Biblioteki Jagiellońskiej, gdzie pisali test.

Więcej…
 
Konkurs „W drodze do Krakowa”

Dnia 7 marca br. w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu poświęconego Światowym Dniom Młodzieży „W drodze do Krakowa”, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

Więcej…
 
Serce dla Nikoli Trzajny

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu otwarli swoje serca dla dziewczynki z Kadczy chorej na białaczkę.

Więcej…
 
Wycieczka dziennikarzy

W dniu 8 kwietnia 2016 roku klasa dziennikarska wraz osobami zainteresowanymi mediami, udała się na wycieczkę do Krakowa.

Więcej…
 
Turniej Wiedzy Pożarniczej

7 kwietnia odbył się etap powiatowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej w PSP w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Licealiści na praktykach w przedszkolu

W dniach od 14-18 marca klasa 1B uczestniczyła w praktykach w Przedszkolu "Pszczółka Maja" w Starym Sączu.

Więcej…
 
Upiór w Starym Sączu

W ostatni weekend deski centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu należały do uczniów starosądeckiego ogólniaka. Młodzież ze szkolnego teatru „Akuku” wystawiła spektakl oparty na dziele P. G. Clarka pt. „Upiór w kuchni”.

Więcej…
 
Nagrody dla aktorów

W dniu 31 marca 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu laureaci XXI Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych odebrali nagrody za występy.

Więcej…
 
Upiór w kuchni - premiera

 
Laureaci konkursu historycznego

22 marca 2016 roku odbył się finał III edycji  konkursu historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty. 

Więcej…
 
Wizyta w operze

18 marca 2016 r. klasy 2B i 2A wybrały się na wycieczkę do Krakowa, której głównym celem był spektakl w operze. On jednak czekał nas dopiero wieczorem.

Więcej…
 
Dzień Kultury

21.03.2016 w Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny w naszej szkole został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz klasę 2b, Dzień Kultury. Wydarzenie to odbywało się w naszym liceum po raz pierwszy. 

Więcej…
 
Życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkim nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu składamy najserdeczniejsze życzenia:
Obfitych łask i błogosławieństw, od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych, z radosnym Alleluja.

 
Powiatowe Eliminacje Konkursu Recytatorskiego

21 marca w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju odbyły się powiatowe eliminacje 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Więcej…
 
Ratownictwo

Ostatnie zajęcia praktyczne z ratownictwa medycznego były bardzo ciekawe. Młodzież uczyła się jak zabezpieczać ranę z wbitym ciałem obcym.

Więcej…
 
Uczniowie LO w kinie

W dniach 14 i 17 marca 2016 r. uczniowie klas: 2a, 2b, 3a, 3b, 3c, 3d i 3e obejrzeli film pt. „Sprawiedliwy” w Kinie Sokół w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Trzecioklasiści w finale konkursu Wiedzy o UJ

Eliminacje Okręgowe do XX edycji Konkursu Wiedzy o UJ odbyły się 5 marca 2016 roku w Krakowie.

Więcej…
 
Turniej Wiedzy Pożarniczej

9 marca w siedzibie OSP w Starym Sączu odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w naszym LO

8 marca jest dniem szczególnym dla kobiet. W naszym liceum z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z klasą 3c, przygotował wiele atrakcji.

Więcej…
 
Dzień Kobiet

Z okazji tego szczególnego dnia
chcielibyśmy życzyć Wam wszystkiego najlepszego.
Życzymy spełnienia wszystkich marzeń,
zarówno tych malutkich, jak i tych troszkę większych.
Pamiętamy, że świat bez kobiet nie miałby sensu...

Męska część Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu

 
I miejsce teatru "Akuku"

Licealiści działający w szkolnym teatrze „Akuku” zajęli pierwsze miejsce w odbywającym się po raz dwudziesty pierwszy Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny

X Powiatowy Konkurs Plastyczny  „Cztery pory roku - wiosna” pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka Stary Sącz, 2016

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 2 z 7


LO Stary Sacz 2011