Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Byliśmy w Sandomierzu i Wrocławiu
Byliśmy w Sandomierzu i Wrocławiu

Aż 70 beneficjentów projektu unijnego "Możemy więcej" uczestniczyło w wycieczkach organizowanych w dniach 7-8 czerwca. Przewagę stanowili uczniowie klas pierwszych. We wtorek o godzinie 6.30 spod szkoły wyjechały dwa autokary jeden w kierunku Wrocławia, drugi Baranowa Sandomierskiego.

Uczestnicy wycieczki do Wrocławia tak opowiadają o tym, co zobaczyli:

"Idąc śladem wrocławskich krasnoludków zwiedziliśmy Stare Miasto, Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski. Po pokonaniu tysiąca schodów mogliśmy z góry podziwiać panoramę miasta. Niewątpliwie największą atrakcją dla większości z nas było zobaczenie Panoramy Racławickiej. Okrągły budynek przyprawiał o zawrót głowy. W skupieniu słuchaliśmy głosu Daniela Olbrychskiego omawiającego poszczególne części obrazu. Ostatnią atrakcją było spędzenie kilku godzin we wrocławskim zoo" - Angelika.

"Najbardziej podobało mi się Stare Miasto i katedra oglądana niestety tylko z zewnątrz"- Kasia.

"Podczas wycieczki mieliśmy okazję dowiedzenia się mnóstwa ciekawy rzeczy o tym mieście, jak wyglądało w nim życie w okresie średniowiecza, dlaczego człowiek zapalający latarnie idąc głośno krzyczał, po co zostawia się kłódki na moście miłości, w jaki sposób krasnoludki zadomowiły się w tym mieście" - Ewelina.

A co mówią uczestnicy wycieczki do Baranowa, Sandomierza i Kazimierza nad Wisłą?

"Najbardziej podobał mi się zamek w Baranowie, nazywany kiedyś "małym Wawelem". Rejs po Wiśle był miłym akcentem na zakończenie wycieczki" - Agnieszka.

"Sandomierz jest wspaniały. Wrażenie zrobiły na mnie kamienice na Starym Rynku oraz zabytkowy ratusz"- Kinga.

"Dzięki uczestniczeniu w wycieczce mogliśmy zobaczyć wspaniałe miejsca. Sandomierz jest po prostu piękny - rynek, katedra, zamek. Przed upałem schroniliśmy się w wąwozie Królowej Jadwigi. Kolejny dzień przyniósł nowe atrakcje: zwiedzanie Kazimierza, kolejnego wspaniałego miejsca pełnego zabytkowych budowli, rejs statkiem po Wiśle" - Ania.

 

 


LO Stary Sacz 2011