Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Aktualności Spotkanie z policją
Spotkanie z policją
Dnia 31 stycznia 2013 roku w naszym LO odbyło się spotkanie dla klas pierwszych z panią starszą aspirant Barbarą Leśniak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Spotkanie odbyło się w ramach Programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Taką możliwość dla pierwszoklasistów zorganizowała pani pedagog Agnieszka Leska.

Uczniom bardzo barwnie i obrazowo przekazano informacje na tematy związane z odpowiedzialnością karną. Między innymi pani aspirant wytłumaczyła różnice między zagadnieniem bycia małoletnim, a nieletnim, czym jest i jak się objawia demoralizacja, jakie są konsekwencje danych czynów popełnianych najczęściej przez młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie. Uczniowie dowiedzieli się również, że jak coś się złego zrobiło nie można tego już wymazać i ten epizod „ciągnie się” za nami przez całe życie. 45 Minutowy mini-wykład został posumowany apelem, aby młodzi ludzie myśleli, co robią, jak się zachowują i jakie skutki mogą spowodować swoim nierozważnym działaniem.

Uczniowie z wielką uwagą słuchali słów przestrogi i mamy nadzieję, że zapadły one bardzo głęboko i będą przypominać i przestrzegać przed potencjalnymi wykroczeniami. Co będzie można potwierdzić zaświadczeniem o karalności z upragnioną pieczątką „Nie figuruje”.

Iwona Król kl. IIc

 


LO Stary Sacz 2011