Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2014 - 2015
Rok 2014 - 2015
Młodzi dziennikarze piszą

Na portalu sadeczanin.info ukazał się kolejny artykuł autorstwa uczniów klasy dziennikarskiej. Zapraszamy do lektury.

 
Nowy podział godzin

Nowy podział godzin obowiązujący od 12 maja 2015 >>>>

 
Starosądecka architektura
Przedstawiam kolejną pracę uczniów z klasy IIa (rok 2014/2015) na temat architektury Starego Sącza. Pracę wykonał Karol Wilczyński i przedstawia ona kapliczkę z Moszczenicy Wyżnej.

 

 
Certyfikaty dla gimnazjalistów

Podczas Dnia Otwartego w naszym Liceum przeprowadzono wiele konkursów, w których uczniowie gimnazjów mogli uzyskać ciekawe nagrody oraz zdobyć certyfikaty Liceum Ogólnokształcącego w Starym  Sączu. Oto lista nagrodzonych:

Więcej…
 
Wojewódzkie Biegi Przełajowe

W dn. 29.04.2015 r.w Nowym Targu odbyły się Finały Wojewódzkie w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach tych wzięli udział nasi finaliści i mistrzowie z zawodów powiatowych.

Więcej…
 
„Święci nie przemijają”

Starosądeccy licealiści i zespół Pokolenie JP II w Nałęczowie. Powoli mija rok od kanonizacji Jana Pawła II, ale niezmiennie jest to wydarzenie, które wciąż głęboko przeżywamy i dzielimy się  radością, że ten Święty był wśród nas w Starym Sączu.

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Geograficzny

W dniu 23 kwietnia odbyło się wręczanie nagród dla laureatów Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego. Wśród nagrodzonej  znaleźli są również nasi uczniowie:

Więcej…
 
Dzień Otwarty Szkoły

28 kwietnia w naszym liceum był zorganizowany Dzień Otwarty Szkoły. Fotorelację z tej imprezy przedstawiamy poniżej.

Więcej…
 
Pożegnanie trzecioklasistów

W słoneczne, piątkowe południe trzecioklasiści uczestniczyli w uroczystym zakończeniu kolejnego etapu ich nauczania. Najpierw przemawiał Pan Dyrektor, następnie rozdano nagrody za wybitne osiągnięcia, za działalność dziennikarską, i godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych.

Więcej…
 
Duży sukces naszych biegaczy i biegaczek

W dn. 23.04.2015 r. na stadionie sportowym KS „Helena” w Nowym Sączu odbyły  się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych szkół ponadgimnazjalnych

Więcej…
 
Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

16 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbył się turniej: „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” dla szkół podstawowych i gimnazjów ze Starego Sącza i okolic.

Więcej…
 
Pola Nadziei w Starym Sączu

„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Program został stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii.

Więcej…
 
O współpracy z PWSZ w Nowym Sączu

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu objęte jest patronatem naukowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. W rozmowie z panem Tomaszem Zacłoną - rzecznikiem oraz wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, możemy dowiedzieć się nieco więcej o tej współpracy.

Więcej…
 
Starosądeckie.info w progach naszego LO

O tym, że skromne pomysły często owocują sukcesami wiemy nie od dziś. Historia pani Anety Mamali, założycielki portalu informacyjnego Starosądeckie.info, a zarazem absolwentki naszej szkoły, wyraźnie potwierdza tę regułę.

Więcej…
 
Laureatka z indeksem UJ!

Ewelina Pogwizd została laureatką XIX Konkursu Wiedzy o UJ. Ma indeks!

Test finałowy konkursu odbył się 14 kwietnia 2015 roku w Czytelni Głównej Biblioteki Jagiellońskiej. O godzinie 15.30 finaliści spotkali się ponownie, tym razem w Auli Collegium Novum.

Więcej…
 
Licealiści wśród przedszkolaków

W dniach 23 marca - 1 kwietnia uczniowie z klasy 1b o profilu pedagogicznym mieli przyjemność gościć w murach starosądeckiego przedszkola „Pszczółka Maja”.

Więcej…
 
Konkurs Geograficzny

Wyniki drugiego etapu Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego.

I miejsce - Piotr Świętach - ZSP Stary Sącz
II miejsce - Łukasz Frączek - LO Stary Sącz
III miejsce - Wiktoria Szewczyk - ZSP Stary Sącz

Więcej…
 
Sukces Natalii Bandyk

W dn. 08.04.2015 r. w Kinie "Sokół" w Starym Sączu odbył się Finał Powiatowego Konkursu Młodych Wokalistów.

Więcej…
 
Złudne pieniądze

W marcu klasy I IA i II B realizowały projekt edukacyjny „Złudne pieniądze”

W dniu 20.03.2015  na terenie LO uczniowie klasy  IIB, a 30.03.2015 r. prezentowali efekty swojej pracy w ramach projektu edukacyjnego „Złudne pieniądze”.

Więcej…
 
Młodzi dziennikarze piszą

Ukazały się dwa, kolejne artykuły uczniów klasy dziennikarskiej:

relacja z turnieju piłki siatkowej oraz wywiad z Mistrzem Polski w karate, uczniem naszego liceum Dawidem Pustułką.

 
Spotkanie z funkcjonariuszami służby celnej

Służba celna to nie bułka z masłem - przekonali się o tym uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. W dniu 31 marca 2015 roku na terenie szkoły miało miejsce spotkanie z przedstawicielami nowosądeckiego urzędu celnego: panem Robertem Mysiorem, zastępcą Naczelnika Urzędu Celnego oraz z panem Tomaszem Kierskim, rzecznikiem prasowym Izby Celnej.

Więcej…
 
Życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkim nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu składamy najserdeczniejsze życzenia:
Obfitych łask i błogosławieństw, od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych, z radosnym Alleluja.

 
Serce-sercu

23 marca w Nowym Sączu podsumowano akcję charytatywną „Serce – sercu”. Rozstrzygnięto również konkurs literacki  „Serce – sercu” oczyma wolontariusza.

Więcej…
 
Prace uczniów

Kolejna strona internetowa uczennicy z naszej szkoły - Aleksandry Gromali z klasy I B (dział Dydaktyka/Informatyka w zakładce - Prace uczniów).

 
Sukces w Konkursie Papieskim

Uczeń klasy 2e, Daniel Kurowski zakwalifikował się do II etapu XI Konkursu Papieskiego. Etap I obejmował quiz on-line, złożony z dwudziestu losowo wybranych pytań.

Więcej…
 
Laureatki konkursu czytelniczego

Dnia 25 marca 2014 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego, miało miejsce wręczenie nagród dla laureatów Międzypowiatowego Konkursu Czytelniczego pod hasłem: Bohaterowie Mitologii „Wierzenia i podania Greków i Rzymian” Jana Parandowskiego.

Więcej…
 
Starosądecka architektura
Przedstawiam drugą pracę uczniów z klasy IIa (rok 2014/2015) na temat architektury Starego Sącza. Pracę wykonała Wioleta Wojdyło i przedstawia ona Kapliczkę z jej rodzinnej Tylmanowej

 

 
Szkoła Przyjazna Rodzinie

Otrzymaliśmy Certyfikat „Szkoła Przyjazna Rodzinie” przyznawany szkołom przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Więcej…
 
Prace naszych uczniów

Na naszej stronie w dziale Dydaktyka/Informatyka w zakładce - Prace uczniów umieściłem stronę internetową wykonaną przez Arletę Fiut z klasy I B. Wkrótce pojawią się kolejne. Zachęcam do oglądania wszystkich prac.

 
Warsztaty Przyrodnicze

W dniu 18 marca,  po raz kolejny w naszej szkole odbyły się "Warsztaty Przyrodnicze" dla uczniów szkół  gimnazjalnych. W tym roku gościliśmy  uczniów z Gimnazjum w  Piwnicznej Zdrój,  Rytra,  Gołkowic oraz Gimnazjum z Biczyc Dolnych.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 2 z 6


LO Stary Sacz 2011