Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Jarosław Kret gościł w Starym Sączu
Jarosław Kret gościł w Starym Sączu

28 styczna 2011 roku do Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, zawitał pan Jarosław Kret. Na spotkanie ze znanym dziennikarzem, podróżnikiem,fotoreporterem i prezenterem pogody przybyły klasy dziennikarskie wraz z opiekunką, panią mgr Dorotą Kruczek. Głównym tematem spotkania było właściwe zachowanie się przed kamerą.

Wszystkim, którzy chcą na poważnie zająć się dziennikarskim rzemiosłem gość radził, jak oswoić się z tremą i wykorzystać ją na naszą korzyść.

Jarosław Kret opowiedział nam, jak zaczęła się jego przygoda z telewizją oraz prognozowaniem pogody. Barwnie zrelacjonował drogę przez kolejne szczeble na drabinie swojej kariery, dając młodzieży obraz wysiłku, jaki należy włożyć w osiągnięcie upragnionego celu. Mieliśmy okazję wysłuchać zabawnych anegdot związanych z podróżami oraz pracą w telewizji. Spotkanie wzbogacił pokaz zdjęć autorstwa Jarosława Kreta z jego wypraw.

Liczne pytania świadczyły o dużym zainteresowaniu uczniów słowami gościa, który z chęcią udzielał wyczerpujących odpowiedzi. To była niezwykle interesująca lekcja dziennikarstwa.

Po spotkaniu zgromadzeni czekali na indywidualną rozmowę z dziennikarzem, pamiątkowe zdjęcia oraz autografy.

Anna Duda

 

 


LO Stary Sacz 2011