Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2014 - 2015
Rok 2014 - 2015
Rytro - spotkanie S.O.S.-ów

W dn. 26.11.2014 r. na nowoczesnej hali przy Gimnazjum w Rytrze spotkały się dwie ekipy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego - Gimnazjum w Krakowie, (które właśnie w tych dniach przebywa na obozie sportowym w tej pięknej górskiej miejscowości) oraz LO S.O.S Stary Sącz.

Więcej…
 
Sukces w konkursie plastycznym

Uczennice klasy 1 b sięgnęły po laury w konkursie plastycznym „Drzewo-artystycznie”. Alina Krzak zajęła II miejsce, natomiast Wiktoria Rusnarczyk otrzymała wyróżnienie.  Serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
Jesienna Jesziwa

14 listopada w Kinie Sokół w Starym Sączu, odbyła się I edycja programu edukacyjno-kulturalnego JESIENNA JESZIWA. Program ten poświęcony był dziejom i kulturze Żydów ze szczególnym uwzględnieniem historii ludności żydowskiej w regionie.

Więcej…
 
Mała ojczyzna - wspólna sprawa

W dniu 13 listopada 2014 r w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu „Mała ojczyzna - wspólna sprawa” Fundacji Rozwoju Wolontariatu realizowanego przez studentki wolontariuszki PWSZ z Nowego Sącza.

Więcej…
 
Bezpieczne drogi

W dniu 13 listopada 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klas trzecich z panem Wiesławem Kądziąłką v-ce dyrektorem MORD-u w Nowym Sączu oraz panem kapitanem Dariuszem Janikiem wychowawcą Zakładu Karnego w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Szachowe Mistrzostwa LO

Dnia 14 listopada odbyły się w naszej szkole Szachowe Mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego. Rozegrano 5 rund po 15 minut na rozegranie partii na zawodnika.

Więcej…
 
Rocznicowe obchody

Obchody 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości - 11 listopada 2014 r.

Tradycją naszego Liceum jest udział w uroczystościach związanych z obchodem Dnia Odzyskania Niepodległości organizowanych przez Burmistrza Miasta Starego Sącza.

Więcej…
 
Olimpiada wiedzy o żywieniu

Szkolny etap XIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu odbył się 7 listopada wzięło w nim udział 17 uczniów naszego liceum spośród 25 zgłoszonych.

Więcej…
 
Starosądeckie LO świętuje

Tradycją naszego LO pielęgnowaną od wielu, wielu lat jest obchodzenie Święta Szkoły, które związane jest z urodzinami patronki, Marii Skłodowskiej-Curie. Ten dzień był jak zawsze wolny od zajęć edukacyjnych, ale za to pełen rozrywki.

Więcej…
 
Młodzi dziennikarze piszą

Uczniowie z klasy dziennikarskiej naszego liceum mogą poszczycić się serią artykułów opublikowanych na stronie portalu sadeczanin.info:

Znany pisarz uczył licealistów tworzyć scenariusz filmowy

Młodzi dziennikarze u wrót portalu Onet.pl oraz „GK”

Więcej…
 
Pamiętamy...

W dniu obchodów Święta Szkoły delegacja młodzieży liceum udała się na cmentarz w Starym Sączu, by pochylić głowę w zadumie i zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Więcej…
 
Wycieczka przedmiotowa

Dnia 7 listopada klasa 2e uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej z terenoznawstwa. Razem z dyrektorem Andrzejem Sojką wyruszyliśmy z Kosarzysk szlakiem czerwonym w stronę Obidzy i przełęczy Rozdziela.

Więcej…
 
Nowy numer Curiera

Ukazał się pierwszy numer "Curie-ra" w tym roku szkolnym. Redakcją zajmują się uczniowie klasy dziennikarskiej (2c).

 
Świat jest GeoGebryczny

Rozpoczął się trzeci sezon konkursu "Świat jest GeoGebryczny". Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tych zmaganiach. Regulamin konkursu oraz temat drugiego zadania znajdziecie w zakładce Dydaktyka/Informatyka. Powodzenia.

 
Omnibus

Finał konkursu odbył się w piątek 31 października w budynku naszego liceum. Wzięło w nim udział 12 najlepszych licealistów wyłonionych spośród 60 zgłoszonych do I testowej części konkursu.

Więcej…
 
Listopadowa tradycja

Jak co roku, uczniowie naszego liceum odwiedzili mogiłę uczestników Powstania Styczniowego. Zadbali o czystość, zapalili znicze i oddali cześć, tym którzy walczyli o wolność Polski.

Więcej…
 
Sądecka Liga Szkolna

W dn. 28.10.2014 r. na hali MOSiR w Nowym Sączu odbyła się pierwsza tura zawodów  Sądeckiej Ligi Szkolnej w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych „ Sądecka Licealiada”. W turnieju wzięło udział 10 zespołów.

Więcej…
 
Konkursy

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach:

XII Wojewódzki Przegląd Plastyczny

"...Anioł 2014..."

VIII Regionalny Przegląd Działań Artystycznych "Pod skrzydłami anioła 2014"

 
Klasa dziennikarska na wycieczce

Młodzi dziennikarze u wrót portalu Onet.pl oraz „Gazety Krakowskiej”

Klasy dziennikarskie (2c i 3c) LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, wybrały się wraz z panią mgr Dorotą Kruczek oraz panem mgr Tomaszem Machajem na wycieczkę przedmiotową do Krakowa.

Więcej…
 
Wybierz życie

Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu kolejny rok szkolny uczestniczy w programie ogólnopolskim "Wybierz życie - Pierwszy krok". Program ten obejmuje tematykę profilaktyki raka szyjki macicy. Szkoły ponadgimnazjalne są miejscem, gdzie można dotrzeć do szerokiego grona młodych ludzi.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski

W szczególnym miejscu związanym z pobytem Jana Pawła II na ziemi Sądeckiej, w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka tuż przy Ołtarzu Papieskim, odbył się Konkurs Recytatorski poezji Karola Wojtyły „Do Ciebie wołam, Człowieku, Ciebie szukam”.

Więcej…
 
Moj region - moja duma

Serdeczne zapraszam do udziału w konkursie historycznym „Mój region – Moja duma. Moje Miasto – moja duma”. To druga edycja konkursu. Niech zachętą będzie przypomnienie, że w zeszłym roku dwie nasze uczennice zajęły w tym konkursie drugie i trzecie miejsce, zdobywając bardzo cenne nagrody. Osoby zainteresowane odsyłam do regulaminu a wszystkich chętnych proszę o zgłoszenie do mgr Teresy Szewczyk.

 
Edukacja prawna młodzieży

Dnia 8 października 2014 r. w naszym Liceum odbyło się spotkanie uczniów klas Ia, Ib, Ic, i IId z Panią aspirant sztabowy Barbarą Leśniak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu dotyczące odpowiedzialności karnej młodzieży.

Więcej…
 
Dzień Nauczyciela

"Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić." - mając na uwadze słowa starożytnego poety greckiego - Menandera - samorząd szkolny naszego LO zorganizował krótki montaż słowno - muzyczny dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Więcej…
 
Turniej S.O.S-ów

W dniach 15-16 października w Starym Sączu oraz w Brzeznej odbył się Wojewódzki Turniej Talentów S.O.S.

Więcej…
 
Wycieczka klasy III a

W dniach 16-17 października klasa III a uczestniczyła w wycieczce na Łabowską Halę. Pomysłodawcą i organizatorem "wyprawy" był uczeń Jakub Pajor.

Więcej…
 
Konkurs fotograficzny

Mini-Konkurs Fotograficzny

skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski!

Temat: SPORT  regulamin konkursu >>>>

 
Spotkania literackie

Dnia 23 września 2014 roku klasa 1b o profilu pedagogicznym wraz z opiekunem wybrała się do kina „Sokół” w Starym Sączu, gdzie odbyła się "XXIV Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka".

Więcej…
 
Biegi przełajowe

W dn. 08.10 2014 r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w sztafetowych biegach przełajowych,  po wcześniejszym zdobyciu mistrzostwa powiatu nowosądeckiego wystartowała w finale wojewódzkim. Zawody odbyły się na obiekcie lotniska w Nowym Targu.

Więcej…
 
Zawodowy Ogólniak

Stowarzyszenie Sursum Corda  w Nowym Sączu podsumowało realizowany w partnerstwie z Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu projekt „Zawodowy Ogólniak”.

Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się wczoraj (7 października) w Centrum OPOKA w Starym Sączu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 5 z 6


LO Stary Sacz 2011