Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2016 - 2017 „Szczęśliwej drogi już czas…”
„Szczęśliwej drogi już czas…”

28 kwietnia społeczność szkolna uroczyście pożegnała absolwentów szkoły. Nasze mury opuściło 83 uczniów klas trzecich. Przed nimi matura oraz wybór kierunków studiów, a także  różne wybory życiowe.

Były życzenia pełne wzruszeń, słowa pożegnania, ale również nagrody. Otrzymali je uczniowie, którzy uzyskali na koniec roku szkolnego świadectwa z wyróżnieniem, również ci ze 100% frekwencją. Nie zapomniano także o tych, którzy wykazali się działalnością na rzecz szkoły i środowiska, reprezentowali szkołę w rozmaitych konkursach, zawodach i przedsięwzięciach. Oczywiście Samorząd Szkolny, jak wieloletnia tradycja nakazuje, wręczył maturzystom symboliczny upominek, życząc powodzenia na egzaminach. Reprezentanci klas trzecich podziękowali za wspólnie spędzone chwile. Słowa wdzięczności skierowali do Pana Dyrektora, Grona Pedagogicznego oraz Wychowawców. Pożegnali również młodszych kolegów.

W czasie uroczystości nastąpiło przekazanie funkcji chorążego w poczcie sztandarowym. Miejsce Macieja Golonki, który pełnił tę zaszczytną funkcję przez trzy lata, zajął Patryk Kociołek – uczeń klasy 1c.

Pożegnanie maturzystów zakończył program artystyczny, przygotowany przez klasę 2a pod kierunkiem pani mgr Anety Ząbek. Pokaz slajdów, będący podsumowaniem wydarzeń, w których brali udział odchodzący już ze szkoły uczniowie- wywołał salwy śmiechu, ale także nostalgię i smutek.

Tradycyjnie każda klasa wraz z wychowawcą stanęła do pamiątkowego zdjęcia, które dopełni szkolną galerię. Po latach będzie ono źródłem wspomnień i refleksji……

Życzymy powodzenia na maturze i trafnych wyborów życiowych!

 


LO Stary Sacz 2011