Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016 Dzień Otwarty
Dzień Otwarty

 

27 kwietnia miał miejsce w naszej szkole Dzień Otwarty. Już poprzedniego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele ciężko pracowali nad przygotowaniem liceum do przyjęcia gimnazjalistów. Ustawiono stoiska poszczególnych profili i kółek zainteresowań oraz udekorowano szkołę. Od rana wszyscy zainteresowani gimnazjaliści, mogli przyjść do naszego liceum i zapoznać się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny.  Mieli możliwość porozmawiania z uczniami naszej szkoły i przespacerowania się jej korytarzami. Dodatkową atrakcją w tym roku były lekcje otwarte. Gimnazjaliści mogli wejść do klasy i wziąć udział w zajęciach. Przez to mieli okazję przyjrzeć się pracy naszych nauczycieli i zobaczyć jak wygląda nauka w murach starosądeckiego LO. Dzięki temu przy wyborze szkoły nie będą opierać się tylko na opowieściach starszych kolegów, ale już na wstępie będą mieć własne doświadczenia. Mogli też zapytać o interesujące ich rzeczy samych nauczycieli, którzy z wielką chęcią udzielali odpowiedzi i rozwiewali wszelkie wątpliwości.

Pomocne były też stoiska poszczególnych profili, przy których uczniowie naszego liceum udzielali rzetelnych informacji na temat nauczania w  danej klasie i z uśmiechem odpowiadali na wszelkie dodatkowe pytania. Na stoisku Samorządu Uczniowskiego można było dowiedzieć się jak funkcjonuje nasza szkoła, jak i co świętujemy oraz jakie akcje są organizowane. Zainteresowani mogli też dowiedzieć się wiele o działaniu Szkolnego Klubu Wolontariatu i szkolnego kółka teatralnego, a także o osiągnięciach naszych uczniów.

Dodatkowo tego samego dnia w naszej szkole odbywał się Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów. Był to etap finałowy, a udział w nim wzięło ponad sześćdziesiąt osób. Tematem była książka Antoina de Saint Exuperego pt „Mały Książe”. Cieszymy się, że już po raz czwarty tak wielu uczniów gimnazjów zechciało wziąć udział w organizowanym przez nasze liceum konkursie i odwiedzić szkołę. Mamy nadzieję, że udział w konkursie zachęcił gimnazjalistów, aby podjąć naukę w naszym liceum.

Łącznie odwiedziło nas tego dnia 61 uczniów z 22 szkół ze Starego Sącza i okolic. Bardzo nam miło, że zechcieli poświęcić nam swój czas i tak licznie zawitali w mury starosądeckiego ogólniaka.  Mamy nadzieję, że nasza szkoła zrobiła na nich bardzo dobre wrażenie. Atmosfera była jak zawsze miła, co z pewnością wielu przekonało, że w naszym liceum jest wspaniale i warto się tutaj uczyć.

Teraz przyszłym uczniom pozostaje walczyć o jak najlepsze oceny na koniec gimnazjum i… DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!

Patrycja Sikorska

 


LO Stary Sacz 2011