Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Aktualności EWELINA OPYD – WOLONTARIUSZKĄ ROKU
EWELINA OPYD – WOLONTARIUSZKĄ ROKU
W dniu 9 grudnia 2019 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla wolontariuszy w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu. Nagrody finansowe i statuetki wręczył im starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk. Wolontariuszką Roku 2018 została absolwentka naszego liceum – Ewelina Opyd. Jesteśmy dumni, ponieważ już po raz szósty takie wyróżnienie otrzymują uczniowie naszej szkoły. W ubiegłych latach Wolontariuszkami Roku były: Patrycja Marczyk (2013), Katarzyna Plata (2014), Joanna Florian (2015), Dominika Ostrówka (2016), Julia Bocheńska (2017).

Wśród licealnych wolontariuszy w roku szkolnym 2018/2019 wyróżniała się uczennica klasy trzeciej Ewelina Opyd. W ubiegłym roku Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu liczył 75 członków. Warto podkreślić, że Ewelina Opyd otrzymała również tytuł Wolontariusza Roku 2017 przyznany przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

Ewelina Opyd  bardzo aktywnie brała udział w wielu akcjach organizowanych na terenie liceum oraz w środowisku lokalnym. Jej działalność wolontarystyczna była dostrzegana na terenie parafii św. Elżbiety w Starym Sączu, gdzie uczestniczyła w spotkaniach grup młodzieżowych. Swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęła w  liceum w grudniu 2016 r., kiedy razem z koordynatorkami Szkolnego  Klubu Wolontariatu rozwoziła paczki świąteczne do biednych rodzin w ramach akcji „Serce Sercu”. Wtedy Ewelina zdecydowała, że zapisze się do wolontariatu. Ewelina uwielbia pracę z dziećmi, dlatego też co roku pomagała jako wolontariuszka na półkoloniach i półzimowiskach organizowanych przez Stowarzyszenie Sursum Corda w Nowym Sączu. To doświadczenie okazało się być bardzo przydatne, ponieważ w maju 2019 r. ukończyła kurs wychowawców kolonijnych.

Ponadto Ewelina uczestniczyła w wielu akcjach wolontarystycznych: Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Miejskiej Góry w Starym Sączu, kwesta na starosądeckich cmentarzach w dniu 1 listopada 2019, Nocny Bieg św. Kingi, Turniej Sokolika w Starym Sączu, Festyn Rodzinny w Nowym Sączu, Bieg Bejorów w Rytrze, Akcja charytatywna Serce Sercu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Nowym Sączu, Światowy Dzień Wolontariatu, wigilia dla seniorów, zabawy choinkowe dla dzieci w szkole podstawowej. Ewelina brała udział również w projekcie dla seniorów „Liderzy 60+”, który łączył pokolenia seniorów i młodych ludzi. Jako wolontariuszka uczestniczyła w grillu dla seniorów i w wycieczce seniorów do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Projekt pod hasłem: Śladami Jana Pawła II zakończył się wystawą fotograficzną w Bibliotece Gminnej w Gołkowicach, na której znalazły się zdjęcia Eweliny Opyd wykonane podczas spotkań i wyjazdów z seniorami.

Gratulujemy Ewelinie zdobycia nagrody i dziękujemy za poświęcenie swojego czasu i energii na pomoc potrzebującym. Dzięki takim osobom jak Ewelina, świat zmienia się na lepsze.

 


LO Stary Sacz 2011