Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych
Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych

 

22 grudnia w naszym liceum odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych z terenu Starego Sącza. Zorganizowane ono zostało przez koła wolontariatu działające w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie i Zespole Szkół Drzewno-Mechanicznych. Pomysłodawcą spotkania była pani Małgorzata Kaczor, która podzieliła się pomysłem z panią Joanną Opyd. Swoją pomoc zadeklarowała również pani Aneta Ząbek. Zaprosiły one do współpracy panie Angelikę Dudę i Annę Pasiut wraz z wolontariuszami (Koło wolontariatu działa w Zespole Szkół Drzewno-Mechanicznych).

Organizatorzy postawili sobie trudne zadanie, najpierw należało znaleźć osoby, które można by było na takie spotkanie zaprosić. Dzięki księdzu H. Homoncikowi i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej takie osoby znalazły się bardzo szybko. Goście już byli, należało więc pomyśleć o poczęstunku. Organizatorom zamarzył się wigilijny posiłek czyli barszcz z uszkami, ryba, kapusta z grochem i oczywiście kompot z suszu. Niby mało ale dla ponad 70 osób było to nie lada wyzwanie, należało znaleźć sponsorów takiego spotkania, żeby w ogóle myśleć o jego organizacji.

Na nasz apel odpowiedzieli:

Nadleśnictwo Stary Sącz, Burmistrz Starego Sącza p. Marian Cycoń, Cukiernia Jeziorek, SHP Rolnik Piekarnia-Ciastkarnia, Restauracja Staromiejska, Starosądecka Gospoda, Jadłodajnia "U Marysi", PHU "Miś", s.c. "Jogo"- "Kebab Jula", Sklep Spożywczo - Przemysłowy - Stanisław Mikulski, Sklep Papierniczy "BiurOwiec", Sklep "1001 Drobiazgów"- Kosmetyki, Sklep Wielobranżowy - Sławomir Gryszewski, FHU "Ikebana", Stacja Paliw "Pelc", Nauka Jazdy "Gufrowany"- Marian Kaczor, Nauka Jazdy - M.Marczyk, Skład Drewna - Zając Antoni, Kantor Wymiany Walut Rynek Stary Sącz, Apteka im. Świętej Kingi, FH "Anna".

I oczywiście niezawodna młodzież oraz pracownicy naszej szkoły, którzy wspomogli organizację wrzucając pieniądze do puszki.

Każdy z gości dostał imienne zaproszenie z zapewnieniem o możliwości transportu. W dniu 22 grudnia o godz. 15.00 wszyscy zgromadziliśmy się przy wigilijnym stole. Nasze spotkanie zaszczycili również dyrektorzy szkół, których koła wolontariatu organizowały spotkanie. Tradycyjnie na początek ks. H. Homoncik odczytał fragment Pisma św. mówiący o narodzinach Chrystusa, potem część artystyczną dotyczącą świąt Bożego Narodzenia zaprezentowały uczennice klasy IIIe: Alicja Gorczowska, Monika Kurzeja, Joanna Niemiec, Sylwia Radomska, Klaudia Rams, Klaudia Salamon, Magdalena Szczecina. Następnie przyszedł czas na życzenia, po których zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Najpierw kolędy śpiewała młodzież, potem do kolędowania przyłączyli się wszyscy. Na zakończenie każdy z gości otrzymał świąteczny upominek. Podziękowaniom nie było końca. Wzruszeni byli goście, wzruszeni byliśmy my sami mając świadomość, że tak prostym gestem dostarczyliśmy tak wiele radości.

Wszystkim sponsorom, jak również pani Małgorzacie Doruli
Dziękujemy za pomoc!!!

Szczególne podziękowania należą się najbardziej zaangażowanym w akcję wolontariuszom z naszej szkoły, którzy do końca byli obecni na wyznaczonym stanowisku. Są to: Ewelina Owsianka 3e, Monika Pustułka 2a, Iwona Gawlak 2a, Dorota Pustułka 3b, Aneta Kożuch 2f, Justyna Kaliciecka 1e.

 

 


LO Stary Sacz 2011