Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2013 - 2014 IV Międzynarodowy Turniej Sokolika
IV Międzynarodowy Turniej Sokolika

W dniach 7-8 czerwca br. na starosądeckim stadionie MKS Sokół odbył się IV Międzynarodowy Turniej Sokolika zorganizowany przez UKS Sokoliki oraz MKS Sokół Stary Sącz. Wydarzenie, jak co roku, przyciągnęło wielu fanów piłki nożnej z różnych zakątków Europy. Na stadionie, oprócz małych piłkarzy z całej Polski, mogliśmy gościć reprezentantów Ukrainy, Czech i Słowacji.

7 czerwca o godz. 9 rozpoczęły się pierwsze rozgrywki między najmłodszymi. Mecze odbywały się na 3 boiskach – A, B i C, o zwycięstwo walczyło 20 drużyn z:
- Polski: Sokoliki Stary Sącz, Sandecja Nowy Sącz, Dunajec Nowy Sącz, WKS Śląsk Wrocław, Beniaminek Krosno, Zagłębie Sosnowiec, ŁKS Łódź, Legia Warszawa, Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, FC Wrocław Academy, Arka Gdynia, Escola Varsovia Barcelona
- Słowacji: Slovan Bratislava, MFK Vranov nad Toplou

- Czech: Banik Ostrawa, CSFA Malacky
- Ukrainy: DJUFK Czarnomorec, DJUSSZ 11 Odessa,

Po pierwszej fazie turnieju o godz. 13 odbyło się oficjalne otwarcie imprezy, któremu towarzyszyły hymny Polski, Ukrainy, Czech oraz Słowacji, odegrane przez Młodzieżową Orkiestrę z Barcic. Następnie nadszedł czas na powitanie uczestników przez organizatorów oraz wystapienie burmistrza Starego Sącza – p. Jacka Lelka. Podczas otwarcia nie zabrakło także miejsca na bojowe okrzyki każdej z drużyn. Po krótkim oficjum, najmłodsi wrócili do gry.

8 czerwca był dniem decydującym o całym turnieju. Przez 2 dni drużyny zbierały punkty, lecz to właśnie w niedzielę wszystko się rozstrzygnęło. Mistrzem turnieju została Escola Varsovia Barcelona, której zawodnicy w nagrodę spędzą weekend w hotelu Perła Południa w Rytrze oraz parku linowym Ablandia.

Oprócz tego, trenerzy wszystkich drużyn wybrali najlepszego zawodnika turnieju, którym został Bartosz Zieliński z Escola Varsovia Barcelona. Drużyną marzeń, czyli siódemką najlepszych graczy, zostali: Jakub Mielcarz (Akademia Legia Warszawa), Matiasz Bitta (Banik Ostrawa), Krzysztof Babiś (Arka Gdynia), Michał Mościak (Jagiellonia Białystok), Patrik Szykela (Slovan Bratislava), Kacper Filo (Akademia Wisła Kraków) oraz Michał Matusiewicz (Korona Kielce). Nad wyborem zawodników czuwał Mateusz Klich – reprezentant Polski w piłce nożnej.

Pomimo tak młodego wieku (rocznik 2004) chłopcy pokazali wszystkim na czym polega zdrowe współzawodnictwo, wola walki oraz umiejętność gry w piłkę nożną.

Duże wyrazy uznania należą się też organizatorom oraz sponsorom całego przedsięwzięcia, bez których zapewne nie mogłoby ono cieszyć się takim poziomem przygotowania i wspaniałej organizacji. Miejmy nadzieję, że za rok Turniej Sokolika zgromadzi na stadionie jeszcze większe rzesze sympatyków piłki nożnej, zawodników i kibiców futbolu.

Aleksandra Piwowarczyk, kl. II c /klasa dziennikarska LO Stary Sącz/

 

 


LO Stary Sacz 2011