Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2014 - 2015 Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski
W szczególnym miejscu związanym z pobytem Jana Pawła II na ziemi Sądeckiej, w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka tuż przy Ołtarzu Papieskim, odbył się Konkurs Recytatorski poezji Karola Wojtyły „Do Ciebie wołam, Człowieku, Ciebie szukam”. Służył on upamiętnieniu rocznicy wyboru Rodaka na papieża oraz propagowaniu Jego trudnej, ale głębokiej poezji. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały: Patrycja Sikorska z kl. Ib (opieka mgr Dorota Kruczek) oraz Patrycja Więcławek z kl.IIb (opieka: mgr Iwona Rychlewska).

Recytacje uczestników poprzedziły refleksje towarzyszące pokazowi zdjęć z nauczania i pielgrzymowania Wielkiego Świętego. Wiele wzruszeń dostarczyło wspólne zaśpiewanie „Barki”, ukochanej pieśni Jana Pawła II.W oczekiwaniu na wyniki uczniowie wzięli udział w warsztatach poprawnej recytacji. Poprowadził je znakomity aktor filmowy, dubbingowy oraz teatralny Teatru POLONIA w Warszawie – Józef Mika. Zasiadał on również w jury.

Poza tym młodzi recytatorzy zwiedzili również Muzeum Jana Pawła II, które w czasie mszy kanonizacyjnej w 1999r pełniło rolę zakrystii dla biskupów i kardynałów.

Wszelkie okoliczności związane z konkursem, pozwoliły na poszukiwanie nie tylko literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka.

D.K.

 


LO Stary Sacz 2011