Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016 Pracowite wakacje wolontariuszek
Pracowite wakacje wolontariuszek

Klub Wolontariatu w naszym liceum działa bardzo prężnie nie tylko w ciągu roku szkolnego ale i  podczas wakacji, a  tegoroczne rozpoczęliśmy bardzo miłym akcentem, ponieważ 1 lipca Kasia Plata (uczennica obecnej klasy 3c) w Miasteczku Galicyjskim odebrała statuetkę z  tytułem Młodego Wolontariusza Roku zwyciężając w konkursie organizowanym przez Starostę Nowosądeckiego w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych oraz wolontariatu.

Wolontariuszki wakacyjną pracę rozpoczęły jednak wcześniej, bo już w niedzielę 28 czerwca brały udział w festynie rodzinnym w Nowym Sączu. Mowa tu o Klaudii Zerce i Dominice Ostrówce  (z obecnej 2c). Inne dwie wolontariuszki Kasia Plata (obecna 3c) i Ewelina Pogwizd (absolwentka, uczennica klasy 3d) pojechały do Żmiącej (już po raz drugi), by tam pomagać podczas  kolonii letniej dla dzieci z domów dziecka i rodzin zagrożonych. Na przełomie lipca i sierpnia nie mogło zabraknąć wolontariuszek na półkolonii organizowanej w Starym Sączu przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Były z nami: Kasia Plata (3c), Basia Kałuzińska (3d), Dominika Ostrówka (2c), Klaudia Zerka (2c) i Ania Mrówka (2c).

Wszystkim Wam ogromnie dziękujemy za odpowiadanie na nasze apele, poświęcony czas i za to,  że możemy na Was zawsze liczyć.

(JO)

 


LO Stary Sacz 2011