Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013 Ratownicy medyczni
Ratownicy medyczni

 

24 kwietnia 2013 r odbyły się w Nowym Sączu Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Uczniowie z II b naszego LO w składzie: Kinga Konstanty, Sabina Stelmach, Paulina Konieczny, Kamila Rams i Albert Barnach – zdobyli IV miejsce.

Ratownicy w trakcie mistrzostw udzielali pierwszej pomocy na stacjach tzn. specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw symulacjach różnych wypadków. Stacje były odpowiednio przygotowane przy użyciu profesjonalnych środków – sztuczna krew, farby charakteryzacyjne oraz inne liczne rekwizyty. Uczniowie sprawdzili się w udzielaniu pomocy poszkodowanemu z atakiem astmy, porażonemu prądem elektrycznym, bez czynności życiowych oraz w czasie wypadku komunikacyjnego.

3 czerwca 2013 r uczennice z klasy II b: Kinga Konstanty, Kamila Rams i Paulina Konieczny brały udział w pogadance z pierwszej pomocy w Klubie Amazonek w Nowym Sączu. Uczennice dzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie: ataku epilepsji, astmy oskrzelowej, zawału serca, omdlenia, utraty przytomności i funkcji życiowych. W klubie zagościliśmy na zaproszenie Pani Prezes Małgorzaty Polakiewicz.

6 czerwca 2013 r. uczniowie z klasy ratowniczej – Kinga Konstanty, Sabina Stelmach, Paulina Konieczny, Kamila Rams, Albert Barnach, Kamil Łacny oraz Anna Wójcik z klasy pedagogicznej przeprowadzili po raz kolejny zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci z Przedszkola Sióstr Karmelitanek w Barcicach.

Dzieci z różnych grup wiekowych bardzo chętnie uczyły się reanimacji, wzywania karetki pogotowia ratunkowego, pozycji bocznej, bandażowania i  unieruchamiania złamań.

 


LO Stary Sacz 2011