Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2018 - 2019 ZBIÓRKA DLA MONIKI
ZBIÓRKA DLA MONIKI
15 i 16 lutego w sklepach Tesco w Nowym Sączu, Mszanie Dolnej, Łącku, Piwnicznej i Muszynie odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznej Stowarzyszenia Sursum Corda z programu „Na ratunek” – Moniki Kacprzak, która cierpi od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe. Wolontariusze z naszego klubu pełnili dyżury z puszkami w Tesco w Łącku. Dziękujemy naszym wolontariuszom za ogromne zaangażowanie i czas poświęcony podczas akcji w Tesco.

Z programu: Na ratunek

Monika Kacprzak choruje na dziecięce porażenie mózgowe, które charakteryzuje się niepełnosprawnością ruchową związaną z czterokończynowym porażeniem i licznymi atetozami. Choroba sprawia, że Monika jest od dwóch lat unieruchomiona i zamknięta na pierwszym piętrze domu. Klatka schodowa domu jest bardzo stroma i wąska. Uniemożliwia to znoszenie i wynoszenie córki. Monika przez to nie ma możliwości wyjścia na spacer, zakupy, do lekarza czy nawet do kościoła.

"Monika posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, które ze względu na stan zdrowia uniemożliwiający naukę  w szkole, realizuje w formie indywidualnego nauczania. Z tego też względu zbieram na zakup i montaż windy, co znacznie ułatwiłoby mojemu dziecku przemieszczanie i poruszanie się w najbliższym środowisku oraz korzystanie w pełni szczególnie z opieki zdrowotnej w ośrodkach zdrowia i przychodniach, a nie jak do tej pory w domu" - mówi mama.

Koszt zakupu i montażu windy, nawet przy dofinansowaniu, to dla rodziny duży wydatek. Możesz sprawić, by światem Moniki nie były tylko ściany Jej domu, pomożesz?

http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/kacprzak_monika/

 


LO Stary Sacz 2011