Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2007 - 2008 Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

 

NASZA SZKOŁA NAJLEPSZA W REJONIE W ZAKRESIE UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

25 kwietnia 2008 r. odbyły się w Nowym Sączu Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W zawodach brało udział 10 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza i okolic. Najlepsza okazała się drużyna z naszego liceum w składzie: Katarzyna Mirek - kapitan drużyny (IIb), Natalia Więcek (IIb), Karolina Sadowska (IIb), Agnieszka Trzmiel (IIb), oraz Monika Zalewska (Ib).

Ratowniczki w trakcie mistrzostw udzielały pierwszej pomocy na stacjach tzn. specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw symulacjach różnych wypadków. Stacje były odpowiednio przygotowane przy użyciu profesjonalnych środków - sztuczna krew, farby charakteryzacyjne oraz inne liczne rekwizyty. Przed drużyną kolejny etap - mistrzostwa okręgowe w Krakowie. Nad całością czuwa mgr Ewa Młynarczyk.

 

 


LO Stary Sacz 2011