Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2014 - 2015 Dzień Dziecka w starosądeckim LO
Dzień Dziecka w starosądeckim LO

 

W tym roku już po raz piąty Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie było organizatorem Dnia Dziecka dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Starym Sączu. Pogoda na szczęście dopisała, było pogodnie i słonecznie, więc większość zabaw została przygotowana na zewnątrz.

Maluchy już od 9 rano zaczęły wypełniać mury szkoły. Zrobiło się głośno, gwarno i bardzo wesoło. Czekało na nich wiele ciekawych atrakcji przygotowanych przez uczniów oraz nauczycieli LO.

Na początku, grupy maluchów udały się do poszczególnych klas na mały poczęstunek, aby nabrać sił na dalszą zabawę.

Na boisku szkolnym mali goście mieli okazję wykazać się w różnych zadaniach np. w noszeniu piłeczki na paletce, rzucie piłką do kosza, przeciąganiu liny, ringo, strzale na bramkę. -Bardzo mi się podobały zabawy na boisku i to, że mogłem zagrać w piłkę, bo lubię sport. – podkreśla z uśmiechem sześcioletni Kamil.

Za to na placu szkolnym zorganizowano mały „Talent show”. Wszystkie chętne dzieciaki mogły zaśpiewać piosenkę lub wyrecytować wierszyk. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Dla uzdolnionych artystycznie, został przygotowany konkurs plastyczny. Chętni mogli także skorzystać z malowania twarzy w wykonaniu uczennic liceum.- Jest super, ponieważ cały czas się coś dzieje i mogłyśmy wystąpić i wygrać nagrody – jednogłośnie stwierdzają Agnieszka i Patrycja.

Wspaniałą atrakcją było przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu młodych aktorów należących do kółka teatralnego. W trakcie trwania spektaklu, dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bajki, a każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była upominkiem.

-Bardzo mi się podoba. Najbardziej spodobał mi się teatrzyk i malowanie twarzy. Cieszę się, że przyszłam. Dobrze się bawię razem z innymi dziećmi. – stwierdza siedmioletnia Ewelinka.

Po wielu emocjach, maluchy z wielkimi uśmiechami na twarzach,  zaczęły opuszczać szkołę.

Po najmłodszych przyszedł czas na licealistów. Brali oni udział w zawodach w piłkę siatkową oraz w piłkę nożną. Najlepsze drużyny nagrodzone zostały dyplomami.

Agnieszka Duda, Ola Mrówka


 


LO Stary Sacz 2011