Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2008 - 2009 Konkurs Matematyczny MATMIX
Konkurs Matematyczny MATMIX

IV Edycja (2008/2009) INTERNETOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO MATMIX.PL została zorganizowana pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Z naszej szkoły w konkursie brali udział uczniowie klasy 3i - Marcin Guc i Sylwester Kozieński. Z pierwszego etapu można było uzyskać maksymalnie 62 punkty. Marcin Guc uzyskał 57 punktów i tym samym znalazł się w gronie finalistów warszawskiego konkursu. Sylwester Kozieński uzyskał 52 punkty. Do awansu zabrakło mu 1 punktu. W finale w czasie 60 minut rozwiązuje się test wielokrotnego wyboru składający się z 30 zadań. Liczba startujących osób przekroczyła 7000 osób. W finale wystartowało 120 laureatów. Naszych uczniów przygotowywała prof. Anna Czyżowska-Czerpak.

Konkurs matematyczny MATMIX.pl składa się z dwóch etapów. Pierwszy, trwający prawie 5 miesięcy polega na rozwiązywaniu zadań w domu i udzielaniu odpowiedzi przez Internet. Do drugiego etapu zostaną zaproszeni najlepsi i najwytrwalsi uczestnicy w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii biorą udział uczniowie 3 klas gimnazjum oraz pierwszych klas szkół średnich. Druga kategoria przeznaczona jest dla uczniów starszych klas szkół średnich. Najlepsi uczestnicy zostają zaproszeni na finał do Warszawy. Atrakcyjne są też nagrody dla laureatów: laptopy, kalkulatory graficzne i naukowe.

 


LO Stary Sacz 2011