Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2018 - 2019 „Ocalić od zapomnienia” – Dzień Wszystkich Świętych
„Ocalić od zapomnienia” – Dzień Wszystkich Świętych

Jak co roku w ostatnich dniach października uczniowie naszego liceum pamiętali o starosądeckich grobach. Szczególna troską otaczamy mogiłę Powstańców Styczniowych, która opiekujemy się już od wielu lat. Przed 1 listopada  Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził zbiórkę zniczy wśród uczniów naszej szkoły pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”, która wiąże się z 100- leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego otoczyliśmy opieką mogiły walczących za nasz kraj w różnych okresach historii. W dni 31 października 2018 roku uczniowie klasy III a wraz z wolontariuszami, pod opieka mgr Alicji Czermińskiej i mgr Pawła Jochymka udali się na starosądeckie cmentarze. Uczniowie zadbali o czystość grobów, uprzątnęli liście, zapalili znicze oraz uczcili pamięć poległych za Ojczyznę.

 


LO Stary Sacz 2011