Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013
Rok 2012 - 2013
Eliminacje Omnibusa

Wyniki eliminacji konkursu OMNIBUS z dnia 30.10.2012 r.

 

1.WIKTOR GAWLAK I A                26,75 pkt

2.IWONA KRÓL II C                      25,75pkt

3.ŁUKASZ CITAK III A                   25,5 pkt

4.ANNA WARCHOLAK II A            24,75 pkt

5.KAROLINA BARTUSIAK III D       23,75 pkt

6.ADAM FABIŚ II A                       23,5 pkt

7.PATRYK CITAK I A                     23 pkt

8.ARTUR WEBER III F                   22,5 pkt

9.MARIA  BRZEŹNY II A                22,5pkt

10.IRENEUSZ KUROWSKI III F       21,5pkt

11.IWONA OGORZAŁEK I A           21,5pkt

 

 

GRATULUJEMY !!!

 
Predyspozycje zawodowe

Dnia 16.10.2012 roku klasa 2d (pedagogiczna) pod opieką Pani pedagog Agnieszki Leskiej i Pani Anety Kunickiej-Wokacz udała się na wycieczkę przedmiotową do Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotnicze Hufce Pracy w Nowym Sączu. Głównym celem wycieczki był wykład z osobami niepełnosprawnymi, które odkryły swoje pasje zawodowe.

Więcej…
 
Siatkówka klas I

W dniu 25.X.2012 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa LO w piłce siatkowej dziewcząt klas I. W rozgrywkach uczestniczyło pięć klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e. Zawody rozegrano systemem ,,każdy z każdym” (1set do 25 pkt.). Każda klasa rozegrała 4 mecze. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Trzy najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Więcej…
 
Zlot w Kosarzyskach

Dnia 27 października Szkolne Koło Turystyczne z naszego liceum  uczestniczyło w "Złazisku pieczonego ziemniaka", które odbyło się w Kosarzyskach. Organizatorem zlotu był Szkolny Klub Górski "Kicarz" działający w Gimnazjum Publicznym w Piwnicznej-Zdroju oraz Miejski Dom Kultury. Liczba chętnych z naszego Koła nie była imponująca.

Więcej…
 
Więzienie

23 października klasa 2a wybrała się wraz z wychowawczynią, panią Anetą Wokacz oraz panią pedagog Agnieszka Leską na wycieczkę edukacyjną do zakładu karnego w Nowym Sączu.

Pierwszym i najoczywistszym skojarzeniem był fakt, że Pani Wokacz chciała zostawić całą naszą klasę (lub przynajmniej jej część) w więziennych celach.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski

17 października 2012 r. w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbył się finał Konkursu recytatorskiego poezji Karola Wojtyły "Do Ciebie wołam, Człowieku, Ciebie szukam".

Więcej…
 
Ślubowanie siatkarek

Uroczysta inauguracja Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego w Starym Sączu

21 października zainaugurowano otwarcie Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego, który powstał w ramach ogólnopolskiego programu szkolenia dzieci i młodzieży w piłce siatkowej. W skład SOS-u wchodzi LO im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego.

Więcej…
 
Wybory do URS

W dniu 18 października 2012 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Uczniowskiej Rady Szkoły. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Kandydowało ośmiu uczniów. Głosowali wszyscy uczniowie klas I-III  oraz nauczyciele. Do przeprowadzenia wyborów powołano Szkolną Komisję Wyborczą w składzie: Agnieszka Szewczyk, Maciej Wójcik, Przemysław Maśko. Poszczególne klasy głosowały wraz z nauczycielami.

Więcej…
 
Turbacz

Dnia 19 października Szkolne Koło Turystyczne zorganizowało wycieczkę na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz (1310 m n.p.m.). Był to pierwszy zdobyty szczyt w ramach projektu „Zdobywamy Koronę Beskidów”.

Więcej…
 
Wycieczka do więzienia

Dnia 09.10.12 r. klasa II d, pedagogiczna, pod opieką Pani pedagog Agnieszki Leskiej udała się na wycieczkę przedmiotową do więzienia w Nowym Sączu.

Wszystkim towarzyszyły wielkie emocje, gdyż więzienie, które zobaczyliśmy jest przeznaczone dla recydywistów.

Więcej…
 
Kondolencje

W imieniu pracowników i całej społeczności szkolnej składamy szczere kondolencje Pani Małgorzacie Prusek z powodu śmierci syna. Msza pogrzebowa odbędzie się dnia 17 października (środa) o godzinie 15.00 w kościele parafialnym św. Elżbiety w Starym Sączu.

 
Konkursy

Wiadomość dla humanistów!

Poniżej przedstawione zostały informacje na temat konkursów ogólnopolskich oraz regionalnych, organizowanych dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z tematyką i regulaminami tych zmagań.

WYKAZ KONKURSÓW O ZASIĘGU

MAŁOPOLSKIM ORGANIZOWANYCH

PRZEZ MDK W KRAKOWIE

 
Krok w dorosłość

Jak zrobić pierwszy krok w dorosłość?

Na to pytanie w dniu 4 października 2012 r. odpowiedziała nam Pani Iwona Budnik - przedstawicielką agencji Au-Pair Mikroserwis Praca. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Zorganizowane ono były przez Panią Agnieszkę Leską – pedagog szkolną.

 

Więcej…
 
Szkolne Koło Turystyczne

Zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dnia 11 października (czwartek) o godz. 11.35 (przerwa) w sali komputerowej.

Zapraszam wszystkich sympatyków oraz osoby, które chcą uczestniczyć w działalności powstałego w naszym liceum Szkolnego Koła Turystycznego. Na spotkaniu przedstawione zostaną propozycje programowe Koła.

Jeśli lubisz górskie klimaty, a Twoją pasją jest turystyka piesza lub rowerowa; jesteś zainteresowany fotografiką; nie boisz się trudnych wyzwań; chcesz zobaczyć bardzo ciekawe, lecz mało znane miejsca to, to spotkanie jest dla Ciebie.

Paweł Jochymek

 
Rajd Kurierów

Dnia 26 września Patryk Mrówka, Dominik Porębski, Bohdan Wnęk, Robert Babik i Dariusz Skrzymowski wzięli udział w IV Rajdzie Kurierów. Rajd zorganizowany został z okazji 73 rocznicy działalności kurierskiej na Sądecczyźnie.

Więcej…
 
Wycieczka w Tatry

Dnia 22 września klasa I A była na wycieczce w Tatrach. Dla większości uczestników było to (niestety) pierwsze spotkanie z tymi górami, ale myślę, że nie ostatnie! Wyszliśmy z Brzezin i łatwą drogą doszliśmy do schroniska na Hali Gąsienicowej.

Więcej…
 
Komunikat

 

Jest już podział godzin obowiązujący od 17 września >>>

 
Klasa siatkarska

Dnia 22 VIII 2012 r (środa) o godz. 11.00 w budynku LO przy ulicy Partyzantów 15 w Starym Sączu odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do siatkarskiej klasy sportowej. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.  Rekrutacja obejmuje do 20 dziewcząt z terenu całej Małopolski.
Informacje dotyczące programu oraz zasad organizacji klasy można uzyskać również w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu: 18 446-05-83

 
Rekrutacja
Informujemy, że w naszej szkole powstaje siatkarski ośrodek szkolny (zwanego „SOS”) tworzony w ramach Ogólnopolskiego projektu szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w piłce siatkowej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Rozpoczynamy rekrutację do klasy pierwszej (tylko dziewczęta!!) w której będzie 16 godzin wychowania fizycznego tygodniowo. (limit miejsc ograniczony!!).

Szkoła zapewnia:
  • nauczycieli, trenerów, lekarzy, fizjoterapeutów i koordynatorów;
  • uczniom uczącym się poza miejscem stałego zamieszkania, zakwaterowanie w internacie oraz całodzienne wyżywienie w pełni pokrywające ubytki energetyczne powstałe podczas zajęć sportowych;
  • uczniom uczącym się w miejscu zamieszkania, jeden pełnowartościowy posiłek dziennie;
  • PZPS przekaże Szkole sprzęt zakupiony w ramach Projektu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do szkoły, gdzie zostaną udzielone wszelkie dodatkowe informacje.

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 5 z 5


LO Stary Sacz 2011