Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2005 - 2006 Święto Szkoły
Święto Szkoły

Tradycyjnie 9 listopada 2005 r. (środa) odbyło się ŚWIĘTO SZKOŁY. W czasie święta przeprowadzono m.in. ślubowanie uczniów klas pierwszych, konkursy (Omnibus, literacki, o tytuł "Mistrza Klawiatury"), mecz uczniowie kontra nauczyciele i wiele innych atrakcji.
Tegoroczne obchody Święta Szkoły przypadły na 9 listopada, niemniej jednak już we wtorek 8 listopada została zorganizowana sesja popularno- naukowa poświęcona patronce naszej szkoły M. Skłodowskiej- Curie. Udział w niej wzięły klasy: Ia, Ic, IIa i IIc, a nad prawidłowym przebiegiem całości czuwały pani mgr Małgorzata Kaczor, pani mgr Agnieszka Jankowska i pani mgr Wiesława Znojek. Późnym popołudniem mieliśmy okazje potańczyć na szkolnej dyskotece. Zabawa trwała do 21:00.

Środa była dniem oficjalnych obchodów, dniem szczególnie ważnym dla pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym wkroczyli pełnoprawnie do braci uczniowskiej. Całość obchodów rozpoczęła się uroczystą mszą świętą, a kazanie wygłosił nasz niezawodny jak zawsze katecheta Marek Tabor. Oprawę muzyczną przygotował pan mgr Mieczysław Zagórowski. Po zakończonej mszy, wszyscy wróciliśmy do szkoły, by wziąć udział w uroczystym apelu.

Gośćmi honorowymi ceremonii byli przedstawiciele zaprzyjaźnionego gimnazjum z Nowej Spiskiej Wsi, burmistrz Starego Sącza, Pan Radny, to oni pierwsi zabrali głos. Potem nastąpiło ślubowanie klas pierwszych. Kolejnym punktem był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy Ic pod bacznym okiem pani mgr Haliny Drobiszewskiej. Następnie przekazano władze nowej Uczniowskiej Radzie Szkoły, potem ogłoszono wyniki Konkursu Fotograficznego "Nasza szkoło w obiektywie". Jego zwycięzcą został uczeń klasy IIIf Mateusz Żytkowicz.

Po zakończonej akademii przyszedł czas na część nieoficjalną, którą wypełniły liczne konkursy i zabawy. Zostały rozegrane dwa mecze piłki siatkowej, pierwszy pomiędzy młodzieżą naszego liceum a młodzieżą zaprzyjaźnionego gimnazjum z Nowej Spiskiej Wsi (zwyciężyli nasi chłopcy), drugi pomiędzy zwycięzcami a drużyną nauczycieli, złożoną z naszych profesorów i z profesorów gimnazjum. Tutaj nie do pokonania okazali się nasi pedagodzy. Z pośród licznych konkursów wymienić należy: Konkurs o Licealnego Mistrza Klawiatury Komputerowej, zorganizowany przez pana mgr Piotra Rychlewskiego, Omnibus organizowany corocznie przez panią mgr Wiesławę Legutko, panią mgr Danutę Adamek, panią Małgorzatę Kaczor i panią mgr Barbarę Bobrowską. W tym roku zwyciężyła go Sara Tokarczyk z klasy IIc.

Zorganizowany został również konkurs dla uczniów klas drugich, który polegał na zareklamowaniu ulubionej lektury szkolnej. Jednogłośnie zwycięstwo przypadło klasie IId, która zaprezentowała "Potop" H. Sienkiewicza. Drugie miejsca po zaciętej dyskusji zajęła klasa IIf za "Antygonę" Sofoklesa, trzecie przypadło klasie IIa za reklamę "Pana Tadeusza".
Ostatnim punktem programu było wspólne spotkanie przy piosence, każdy chętny mógł wykazać się swoimi zdolnościami wokalnymi.
Dzień ten obfitował w mnóstwo wrażeń i długo zastanie w naszej pamięci.

We wtorek 8 listopada 2005 r. odbyła się sesja popularno-naukowa poświęcona patronce naszego LO - Marii Skłodowskiej-Curie.

 

 


LO Stary Sacz 2011