Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2017 - 2018 Good Deeds Day w Starym Sączu
Good Deeds Day w Starym Sączu
Good Deeds Day (z ang. Dzień dobrych uczynków) to coroczne święto, którego ideą  jest niesienie dobra poprzez dobre uczynki dla innych i całej planety. Organizowane jest od 11 lat. Dotychczas wzięło w nim udział 2 mln zaangażowanych wolontariuszy z ponad 93 krajów.

Good Deeds Day Polska to wydarzenie, które zostało zainicjowane na terenie naszego kraju przez Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie – organizację,  zajmującą się zwiększaniem aktywności społecznej obywateli i tworzeniem rozwiązań umożliwiających podejmowania działań w charakterze wolontariuszy. W tym roku współorganizatorem Dnia Dobrych Uczynków było również Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza. Do akcji na terenie Starego Sącza przyłączyli się wolontariusze z następujących szkół: z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej- Curie, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. J. Tischnera, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Słowackiego w Starym Sączu, jak również  harcerze ZHP 5 NDH SOKOŁY ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera. W dniu 15 kwietnia można było spotkać wolontariuszy rozdających pierniczki w kształcie serca z mottem, które miało zainspirować do czynienia dobra. Wizją całego wydarzenia jest czynienie społeczeństwa lepszym, bardziej otwartym na drugiego człowieka i jego potrzeby. Zależy nam na tym, by pokazać jak celebrować drobne uczynki na co dzień, ponieważ każdy dzień jest do tego dobry. W tym wyjątkowym dniu poprzez zachęcenie ludzi do udziału w akcjach dobroczynnych na rzecz organizacji i placówek potrzebujących pomocy, realizujemy hasło towarzyszące Good Deeds Day Polska “Razem dla wspólnego dobra!”.

W ramach Dnia Dobrych Uczynków wolontariusze ze Szkolnego Klubu  Wolontariatu w LO zorganizowali dzień czytania bajek  najmłodszym dzieciom w Niepublicznym Przedszkolu „Pszczółka Maja” w Starym Sączu. Dzieci otrzymały słodki upominek i kolorowe balony. Ich uśmiech i radość były najlepszym podziękowaniem dla wolontariuszek. Warto czynić dobro!

 


LO Stary Sacz 2011