Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2017 - 2018 Dzień Otwarty w naszym liceum
Dzień Otwarty w naszym liceum

Przekonaj się, jak jest u nas. Czwartek 26 kwietnia był dniem, w którym drzwi naszego Liceum zostały szeroko otwarte na powitanie uczniów klas trzecich gimnazjum z okolicznych szkół. Przed nimi, naszymi młodszymi kolegami, ważne decyzje i trudne wybory. Egzamin Gimnazjalny za nimi, ale to nie koniec wyzwań. W myśl maksymy, że im więcej wiemy, tym bardziej świadomy nasz wybór, gimnazjaliści odwiedzili tłumnie naszą Szkołę. Przybywali w zorganizowanych grupach i indywidualnie, by zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną. Mieli okazję zajrzeć do klasopracowni, uczestniczyć w zajęciach, uzyskać szczegółowe informacje o profilach planowanych na przyszły rok szkolny, obejrzeć prezentację multimedialną, zapoznać się z działalnością Uczniowskiej Rady Szkolnej, Szkolnego Koła Wolontariatu, osiągnięciami uczniów klas sportowych, sukcesami laureatów i finalistów licznych konkursów, w których nasi uczniowie chętnie biorą udział oraz odwiedzając Galerię Wspomnień przekonać się, że nasze Liceum to szkoła z tradycjami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się klasopracownia, w której uczniowie rozstrzygać będą zawiłości prawne, uczyć się jak sprawiedliwie wydawać wyroki i czy łatwo jest walczyć o sprawiedliwość. Zainteresowani biologią i chemią mieli niebywałą okazję uczestniczyć w pokazie chemicznym i zwiedzić klasopracownię biologiczną. Młodzież przybyła z odległych miejscowości uzyskała informację o Internacie Międzyszkolnym działającym w Starym Sączu. Dla ambitnych atrakcją okazała się bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, prowadzonych przez naszych nauczycieli.  Każdy znajdzie coś dla siebie, odkryje nowe zainteresowania lub zadba o doskonalenie posiadanych umiejętności. Nasi goście mieli sposobność poczuć atmosferę naszej placówki, a przede wszystkim, dowiedzieć się tego, czego nie znajdą w broszurach, ulotkach czy informacjach zamieszczonych na stronie internetowej. Rozmowy z nauczycielami, uczniami i członkami Samorządu Szkolnego przekonały ich, że nasza szkoła zapewnia specyficzny klimat, niepowtarzalną atmosferę, w której wszyscy się znają, budują wzajemne relacje, nikt nie czuje się anonimowy, każdy może liczyć na wsparcie. Udowodniliśmy, że jesteśmy otwarci na pomysły, nawet te szalone, że razem dużo osiągnęliśmy i ciągle snujemy nowe marzenia i plany. Zapytani o odczucia gimnazjaliści odpowiedzieli: „Myślę o nauce w klasie o profilu prawniczym. Wiem od kolegów, że udział w konkursach historycznych, wycieczki przedmiotowe np. do zakładu karnego, organizowane w waszej szkole rozwiną moje zainteresowania”, „ Waszym atutem jest nauka na jedną zmianę, co bardzo usprawnia organizację dnia i pozwala lepiej wykorzystać czas”, „Interesuję się biologią i geografią, więc mam dylemat czy wybrać klasę o profilu humanistyczno – biologicznym, czy biologiczno – chemicznym, czy może matematyczno – geograficznym. Jestem tutaj, bo mam nadzieję, że pobyt u Was pozwoli mi dokonać wyboru”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Otwartego. Uczniowie gimnazjum przekonali się, że u nas zdobędą gruntowną wiedzę, rozwiną skrzydła i będą mieć wpływ na to, co dzieje się w szkole.

 


LO Stary Sacz 2011