Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2016 - 2017 Sięgnęli do przeszłości i opisali współczesność
Sięgnęli do przeszłości i opisali współczesność

W sali obrad nowosądeckiego ratusza wręczono dziś nagrody w XVII edycji konkursu historycznego pt. "Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności". Władze powiatu reprezentowali wicestarosta Antoni Koszyk oraz członek Zarządu Powiatu Marian Ryba.

Konkurs pod honorowym patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka i prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka zrealizowano w roku obchodów 725-lecia lokacji miasta.

- Autorzy prac wykazali się imponującą wiedzą - podkreślił Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. - Mogłaby ona z powodzeniem posłużyć historykom do pisania prac naukowych. Gratuluję nauczycielom, którzy zaszczepili w uczniach zainteresowanie przeszłością naszego regionu.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze i drugie miejsce zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu Aleksandra Małota i Bartosz Mółka. Oboje zajęli się opisaniem szlaków komunikacyjnych oraz kolei na Sądecczyźnie. Trzecie miejsce przypadło w udziale Igorowi Kmakowi ze Szkoły Podstawowej nr 21.

W kategorii gimnazjów najwyżej oceniono pracę Konrada Biela z Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu, poświęconą Sądeckim Wodociągom. Drugą nagrodę odebrał Jakub Mamczyk z Gimnazjum nr 1 w Nowym Sączu, zaś trzecie przypadło w udziale Aleksandrze Kulig z Gimnazjum w Przysietnicy, która podjęła temat tzw. Eksperymentu sądeckiego i jego odniesień do czasów współczesnych.

W kategorii szkół ponadgimazjalnych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Pierwsze dwa miejsca zdobyli bracia Bartłomiej i Michał Szewczyk. Pierwszy z nich wziął na warsztat dzieje piłkarskiego klubu Sandecja, drugi podjął tematykę historii sądeckich Żydów. Trzecie miejsce za pracę "Nowy Sącz wczoraj i dziś" zdobył Adam Wyrostek.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 


LO Stary Sacz 2011