Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2017 - 2018 WIEDEŃ CESARSKI – WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH
WIEDEŃ CESARSKI – WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

W dniach 07-08 czerwca 2018 r. klasy pierwsze uczestniczyły w dwudniowej wycieczce do Wiednia. Program obejmował następujące miejsca:

1 DZIEŃ WYCIECZKI – 07.06.2018

  • zwiedzanie  Wzgórza Kahlenberg – miejsce dowodzenia Jana III Sobieskiego – Kaplica polska oraz panorama miasta.
  • zwiedzanie Pałacu oraz terenów parkowych Schönbrunnu (trasa Imperial Tour), budownictwo ekologiczne Hundertwassera – „bajkowy dom”.
  • przejazd pod Wiedeń do Gablitz - zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ WYCIECZKI – 08.06.2018

  • wyjazd do centrum Wiednia, spacer po Starym Wiedniu: pomnik cesarzowej Marii Teresy, budynki Historii Sztuki i Historii Natury, Parlament, Ogród Różany Cesarzowej Sisi, Ratusz Miejski, Hofburg, Kohlmarkt, Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana, przejście ulicami Graben i Kaertner – najbardziej eleganckimi pasażami Wiednia, Dom Mozarta, Park Miejski – „złoty Strauss”, zegar kwiatowy.
  • pobyt na Praterze –  wesołe miasteczko.

Zwiedziliśmy i zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc w Wiedniu. Opiekę nad klasami sprawowały panie: Agnieszka Jankowska, Agnieszka Leska, Małgorzata Jawor i pan Mariusz Borkowski - przewodnik z Agencji Turystycznej Szkoltur. W wycieczce do Wiednia brali również udział tegoroczni maturzyści, którym zapewne ciężko rozstać się z naszym liceum. Wspomnienia i wrażenia z wyjazdu na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

 


LO Stary Sacz 2011