Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2008 - 2009 Wizyta przedszkolaków
Wizyta przedszkolaków

14 października 2008 r., korzystając z pięknej, jesiennej pogody, w mury naszej szkoły zawitała wycieczka wychowanków przedszkola mieszczącego się na osiedlu Słonecznym w Starym Sączu. Skorzystali oni z zaproszenia szkolnego pedagoga, profesor Agnieszki Leskiej.

 

Tego dnia mieli okazję, z bliska przyjrzeć się pracy uczniów liceum ogólnokształcącego, na zajęciach z technologii informacyjnej. Uczennice klasy 1e, pod kierunkiem profesora Rychlewskiego, wdrożyły przedszkolaki w podstawy pracy na stanowiskach komputerowych oraz zapoznały z budową zestawu komputerowego.

Dzieci, wraz z dobranym opiekunem, zgłębiały tajemnice Internetu i niektórych programów komputerowych. Wielkim powodzeniem cieszyły się prace w programie graficznym Paint. W ciągu jednej godziny powstało mnóstwo barwnych prac, a młodzi informatycy doskonale zapoznali się z obsługą tego programu, poprzez zabawę. Duże zainteresowanie wzbudziło też odwiedzenie strony internetowej naszego liceum.

W bardzo miłej atmosferze, zajęcia dobiegły końca. Przedszkolaki z fascynacją dzieliły się między sobą uzyskanymi umiejętnościami i w wyśmienitych humorach, pożegnały z naszymi uczennicami. Spotkanie to przyniosło obustronne korzyści, gdyż klasa 1e jest klasą o profilu pedagogicznym i bardzo chętnie pozyskała nowe doświadczenia z zakresu kontaktów z dziećmi.

 

 


LO Stary Sacz 2011