Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2014 - 2015 Miejsce na podium
Miejsce na podium

W dniu 18 maja 2015 roku odbył się finał konkursu „Golgota Wschodu – Losy Polaków w Związku Sowieckim 1939 – 1956. W 75-tą Rocznicę Zbrodni Katyńskiej i pierwszych deportacji” dla uczniów z miasta Nowego Sącza i powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Organizatorem konkursu już po raz siódmy jest biuro poselskie Posła na Sejm Rzeczpospolitej Pani Barbary Bartuś. Zmagania finałowe, do których przystąpiło 13 szkół odbyły się w LO w Bieczu. Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu reprezentowali: Patrycja Sikorska klasa I b, Julia Mazurek klasa II d i Jan Wąchała klasa II c pod opieką mgr Teresy Szewczyk.  Uczestnicy pisali test przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej. Podczas gdy komisja dokonywała sprawdzenia prac organizatorzy zaprosili młodych historyków na spacer po urokliwym Bieczu oraz zwiedzanie muzeum. Uroczystego ogłoszenia wyników dokonała Pani Poseł Barbara Bartuś. Zwycięzcami okazali się gospodarze a nasza drużyna zajęła trzecie miejsce wyprzedzając II LO z Gorlic, Technikum z Gorlic oraz I LO z Nowego Sącza. Drugie miejsce zajęło II LO z Nowego Sącza. To wielki sukces naszych uczniów. W nagrodę oprócz licznych wydawnictw książkowych nasza drużyna pojedzie na wycieczkę do Warszawy. Życzymy miłych wrażeń i serdecznie gratulujemy.

 

 


LO Stary Sacz 2011