Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2013 - 2014 Gimnazjaliści w naszym LO
Gimnazjaliści w naszym LO
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu otwarło drzwi dla gimnazjalistów.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, mimo bardzo deszczowej pogody, 15 maja było tłumnie i gwarno. Do szkoły przybywały kolejne grupy gimnazjalistów, które skorzystały z zaproszenia na Dzień Otwarty.

Przyjazne progi naszej szkoły gościły 498 uczniów z 17 miejscowości.

Już od godz. 8.00 na gimnazjalistów i ich rodziców czekali uczniowie i nauczyciele LO.

Przygotowano szereg ciekawych warsztatów, pokazów i quizów, które zaprezentowały szeroką działalność szkoły w różnych obszarach.

Uczniowie mogli poznać ofertę edukacyjną, zapoznać się z poszczególnymi profilami kształcenia oraz bogactwem zajęć dodatkowych.

Na zainteresowanych czekały zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, warsztaty teatralne, dziennikarskie i gra dydaktyczna „Historia jakiej nie znasz”. Można było się też wykazać znajomością języków obcych, biorąc udział w zabawie „Zgrany duet”. Przyszli matematycy, fizycy i chemicy głowili się nad zadaniami, by wygrać ciasteczko. Stanowisko europejskie przypomniało o 10 latach Polski w UE, klasa sportowa prezentowała swoje osiągnięcia a dziewczyny z SOS poprowadziły pokaz zajęć siatkarskich.

Gimnazjaliści zapoznali się z działalnością Samorządu Uczniowskiego, pracą w Szkolnym Kole Wolontariatu i na koniec rozwiązali test pt. „Czego dowiedziałeś się o LO w Starym Sączu” – oczywiście z nagrodami!

Cały czas gościom naszej szkoły towarzyszyła muzyka i śpiew zespołu działającego przy LO – Pokolenie JP II, do którego przyłączali się śpiewający gimnazjaliści.

Nasze dziennikarki z klasy II c, przez cały dzień przygotowywały fotorelację z Dnia Otwartego, którą można obejrzeć w galerii.

(IR) Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu

 


LO Stary Sacz 2011