Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest corocznie 5 grudnia. W Polsce to święto obchodzi prawie 7 milionów Polaków, którzy w tym roku poświęcili swój czas na pracę społeczną.

Z tej okazji w piątek 3 grudnia przedstawiciele wolontariuszy z naszego liceum wraz z panią mgr Małgorzatą Kaczor udali się na konferencję zatytułowaną "Wolontariat - dołącz do nas", która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza wiąże się również promowanie idei wolontariatu. Tradycją już stały się rozmowy wolontariuszy z przechodniami na starosądeckim rynku. Tak było i tym razem, młodzież naszej szkoły pod opieką pani mgr Joanny Opyd rozdawała przechodniom foldery informujące o działalności tego stowarzyszenia. Najmłodsi rozmówcy otrzymywali kolorowe baloniki. Choć pogoda nie dopisała, zimno i siarczyście padający śnieg nie przestraszyły zawsze gotowych do podejmowania wyzwań wolontariuszy.

 

 


LO Stary Sacz 2011