Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013 Konkurs dla gimnazjalistów
Konkurs dla gimnazjalistów

We wtorek, 12 lutego 2013 roku o godzinie 10.00 odbył się w naszej szkole  III etap konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Był on skierowany do gimnazjalistów. Przybyło 11 drużyn, po czterech uczestników w każdej.  Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań.

15 z nich to pytania ogólne, takie same w całej Polsce, a 10 dotyczyło wybranych parków na danym terenie.

W  klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny okazał się Zespół Szkolno-Gimnazjalny Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej , drugie miejsce otrzymało Gimnazjum im. ks. Józefa Woźniackiego w Rytrze, a trzecie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie. Zwycięska szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 1000zł.

Indywidualnie zwyciężył Łukasz Florek, drugi był Karol Zdrojewski, a trzecia Joanna Kachniarz. Cała trójka to uczniowie szkoły z Łabowej. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody, sprzęt turystyczny i sportowy.

Organizatorem konkursu był Popradzki Park Krajobrazowy. Sponsorzy to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Cały konkurs składa się z pięciu etapów: I -szkolny, II-gminny, III-parkowy, IV -wojewódzki, V –ogólnopolski. Ostatni etap w tym roku będzie miał miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników!!

Justyna Plata

Klasa IIc

 


LO Stary Sacz 2011