Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Pola Nadziei
6796,60 zł – to kwota jaką udało się zebrać podczas akcji charytatywnej Pola Nadziei w Starym Sączu, czyli o tysiąc złotych więcej niż w roku ubiegłym. Dziękujemy wszystkim starosądeczanom, którzy otworzyli swoje serca na cierpienie osób przebywających w hospicjum. Warto pamiętać, że „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.

Pola Nadziei to ogólnopolska akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Program został stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Jego celem jest edukacja i uwrażliwienie współczesnego człowieka na los osób nieuleczalnie chorych.

W tegoroczną edycję Pól Nadziei  włączyli się uczniowie ze Szkolnych Klubów Wolontariatu  działających  w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej- Curie, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. J. Tischnera, w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Słowackiego w Starym Sączu. Po raz pierwszy  w tym roku do akcji dołączyli harcerze ZHP 5 NDH SOKOŁY ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera. Cieszymy się, że przybywa młodych ludzi,  otwierających  swoje serca na potrzeby chorych seniorów. Dziękujemy również  księżom proboszczom z Parafii św. Elżbiety i Miłosierdzia Bożego za umożliwienie przeprowadzenia  zbiórki pod kościołami  i zachęcanie parafian, aby wspierali Sądeckie Hospicjum.

W dniu 15 kwietnia 2018 r. wolontariusze i harcerze kwestowali przy starosądeckich kościołach. Młodzież w ramach podziękowania wręczała darczyńcom żonkile i „żonkilowe kartki”, na których  znajdowały się prace plastyczne wykonane przez dzieci. Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych  Sądeckie Hospicjum  z Nowego Sącza.

 


LO Stary Sacz 2011