Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2011 - 2012 Piłka ręczna - mistrzostwa powiatu
Piłka ręczna - mistrzostwa powiatu

9 marca w Krynicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w kobiecej piłce ręcznej. W zawodach wzięło udział siedem zespołów (gospodarze LO Krynica, LO Muszyna, ZS Złockie, ZSP Stary Sącz, ZS Marcinkowice, ZSZ Grybów oraz dziewczęta reprezentujące Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu).

Poziom zawodów był bardzo wyrównany i nierzadko mecze kończyły się przewagą jednej bądź dwóch bramki. Nasze dziewczyny trafiły do silnej grupy i pomimo dużych umiejętności i zażartej walki na parkiecie nie udało się odnieść ani jednego zwycięstwa, ostatecznie zajmując ex-aequo 5 miejsce. Nie mamy się jednak czego wstydzić, tym bardziej, że dziewczyny zapowiedziały, ze w następnym roku będzie „o niebo lepiej”

Skład reprezentacji Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu:
1.    Laura Chlipała
2.    Maria Chlipała
3.    Aleksandra Duduś
4.    Magdalena Tworek
5.    Angelika Sopata
6.    Patrycja Filipowicz
7.    Sabina Chlipała
8.    Paulina Lompart
Trenerem zespołu był pan Kamil Głębocki

Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu brała udział w zawodach powiatowych w piłce ręcznej mężczyzn. W turnieju rozgrywanym 16 marca w Krynicy brało udział osiem zespołów – LO Grybów, ZS Złockie, LO Muszyna, gospodarze LO Krynica, ZSZ Grybów, ZS Marcinkowice, LO Stary Sącz i ZSP Stary Sącz – które zostały podzielone na dwie grupy i tam grały systemem „każdy z każdym”. Chłopcy z naszego liceum trafili na przeciwników w postaci LO Grybów, ZSP Stary Sącz oraz ZS z Marcinkowic. W pierwszych dwóch meczach (przeciwnikami byli odpowiednio LO Grybów (2:5) i ZS Marcinkowice (3:5)) naszym zawodnikom niestety nie udało się odnieść zwycięstwa. W ostatnim meczu grupy A reprezentanci naszego liceum spotkali się z kadrą ZSP Stary Sącz. Czyli „takie małe derby” jak określił to jeden z naszych uczniów. Dla nich tylko zwycięstwo nad naszymi chłopcami gwarantowało udział w dalszej fazie gier. Jednak nasi reprezentanci pokazali charakter i nieustępliwą walką na parkiecie ostatecznie udało im się odnieść zwycięstwo 6:2. Tym samym pozbawili szansy gry w półfinale swych rówieśników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i przynajmniej po Starym Sączu mogą chodzić z podniesioną głową.

Skład naszej drużyny stanowili:
1.    Tomasz Sroka
2.    Mateusz Bodziony
3.    Hubert Zomber
4.    Artur Weber
5.    Szymon Śliwiński
6.    Bartłomiej Łabuda
7.    Gabriel Wójtowicz
8.    Wojciech Konstanty
9.    Szymon Lekstan
Trenerem zespołu był pan Kamil Głębocki

 


LO Stary Sacz 2011