Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2008 - 2009 Liderzy w nauce i pracy społecznej
Liderzy w nauce i pracy społecznej

W nowosądeckim starostwie 17 kwietnia 2009 r. odbyła się uroczystość wręczenia corocznych nagród wyróżniającym się absolwentom szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Nowosądeckiego.

Uczyć się, pracować społecznie, startować w olimpiadach tematycznych, a jednocześnie realizować swoje hobby lub doskonalić zdolności to sztuka nie lada. Jednakże w szkołach powiatu sporej grupie uczniów udało sie pogodzić wszystkie obowiazki. Wyróżnieni osiągali przez cały cykl kształcenia wysokie wyniki w nauce, byli życzliwi, koleżeńscy, aktywni w działaniach na rzecz szkoły i środowiska.

Z naszego LO nagrodzeni zostali uczniowie:

Mateusz Legutko - z zainteresowania i zamiłowania biolog, co potwierdza wielokrotnym udziałem w olimpiadach : biologicznej i ekonomicznej, gdzie zdobył I miejsce w eliminacjach okręgowych i tytuł finalisty eliminacji centralnych.

Wiktor Maśko - interesuje się polityką, historią i literaturą, zwycięzca etapu wojewódzkiego i finalista eliminacji centralnych Olimpiady "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego"

Krystyna Lachner - redaktor naczelna gazetki szkolnej "Curie-r", jej pasją jest dziennikarstwo, a także historia sztuki. Laureatka konkursu " Ulice Starego Sącza".

Władysław Pasoń - wzbogacił swoją edukację roczną nauką w High School w Parmie /USA/, interesuje się polityką , historią , nauką Kościoła. Publikuje w gazetce szkolnej i gazetach lokalnych.

Najlepszym z najlepszych dyplomy i nagrody wręczyli - przewodniczacy Rady Powiatu Stanisław Wanatowicz, starosta Jan Golonka oraz członek Zarządu Powiatu Józef Broński.

 

 


LO Stary Sacz 2011