Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Serce-Sercu
Jak co roku  nie mogło zabraknąć wolontariuszy LO Stary Sącz podczas akcji charytatywnej „Serce – Sercu”, której organizatorem jest Fundacja Sądecka. Wolontariusze włączyli się w zbiórkę żywności dla najuboższych i pełnili dyżury przy koszach w Carrefourze w Nowym Sączu. Klienci otrzymywali ulotki informujące o akcji „Serce – Sercu” i po dokonaniu zakupów dzielili się artykułami spożywczymi, umieszczając je w wózku. Wolontariuszom udało się zebrać dużą ilość produktów. Cieszyli się, gdy kosze wypełniały się po brzegi.

Młodzież bardzo chętnie włącza się w akcję charytatywną „Serce – Sercu”, o czym świadczy duża  liczba uczniów z naszego liceum. Spośród 76 wolontariuszy,  działających w naszym klubie, aż  29  wzięło udział w tej akcji. Szczególne podziękowania kierujemy w ich stronę. Są to: Pietrzak Agnieszka, Filipowicz Aleksandra, Garwol Emilia, Pietrzak Anna, Kopeć Magdalena, Bocheńska Julia, Pawlik Ewelina, Floryan Angelika, Ewa Liana, Majewska Magdalena, Ewelina Królczyk, Dudczak Anna ,Maurek Daria, Isabella Jonczyk, Aneta Udziela, Łekawski Kacper, Maślanka Michał, Artur Janusz, Aleksandra Miłek, Sylwia Nowak,  Bartłomiej Szewczyk, Klaudia Lisowska, Wioletta Olchawa, Ziemianek Julia, Hebda Karolina, Wójcik Alicja, Soboń Natalia, Greczek Kinga i Jurczyńska Wioletta. Współpracowały również z naszymi wolontariuszami Gabrysia Jawor, Kinga Tyliszczak, Karolina Duda oraz Kinga Janczura.

Ogólnie wolontariusze przepracowali w dniach od 8 do 15 grudnia 2018 roku ok. 100 osobogodzin.

Akcja charytatywna „Serce – Sercu” uczy młodych wrażliwości na potrzeby innych ludzi, szczególnie w okresie przedświątecznym. Dzięki tej akcji młodzież dostrzega, że są ludzie, którzy mają takie same potrzeby jak my, ale niewielkie możliwości, żeby je zrealizować. Podjęte przez wolontariuszy działania uczą odpowiedzialności, a także wzbudzają poczucie ich własnej wartości.

 


LO Stary Sacz 2011