Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016 Słowacy na obchodach Święta Szkoły
Słowacy na obchodach Święta Szkoły
Z związku z obchodami Święta istnienia naszego Liceum nie mogło zabraknąć  naszej partnerskiej szkoły ze Spisskiej Novej Vsi. Delegacja nauczycieli na czele z Vice Dyrektorem Josefem Dunajskim oraz uczniami Gimnazjum zaszczycili nas swoją obecnością w tym dniu.

Zaproszeni goście wzięli udział we wszystkich zaplanowanych na ten dzień punktach programu. Na szczególną uwagę zasługuje występ uczniów Gimnazjum, którzy zaprezentowali swoje regionalne, ludowe piosenki, grając przy tym na fortepianie oraz flecie. Następnie ,uczniowie Gimnazjum wzięli udział w konkursie "Na Szóstkę" mając możliwość sprawdzić swoją wiedzę ogólną o Słowacji. Po południu uczniowie udali się wraz z uczniami naszej szkoły na miejsca noclegowe,gdzie każdy z opiekujących się uczniów zorganizował czas dla swojego gościa.

Następnego dnia goście wraz z naszymi uczniami wzięli udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Poznano specjalne techniki tworzenia rysunków  i obrazów przy użyciu farb olejnych oraz wosku. Warsztaty okazały się "strzałem w dziesiątkę", gdyż każdy uczeń zabrał swoje dzieło do domu na pamiątkę.

Mamy nadzieję, iż pobyt w naszej szkole i naszym regionie pozostanie w pamięci naszych gości na długo. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy w przyszłym roku!!!

Na końcu pragniemy wyrazić ogromne wyrazy wdzięczności dla uczniów naszego Liceum opiekujących się gośćmi ze Spisskije Novej Vsi przez dwa dni. Dziękujemy Wam za czas, zaangażowanie oraz życzliwość wobec słowackich  przyjaciół .Szczególne podziękowania są dla uczniów:

 

1.Jagieła Justyna

1B

2.Chrobak Łucja

2C

3.Stachoń Natalia

2C

4.Bugajska Paulina

2C

5.Beata Rusnak

2C

6.Bieryt Justyna

2C

7.Więcławek Patrycja

3B

8.Faltyn Patryk

3B

9.Mazurek Julia

3D

10.Faron Klaudia

3E

 

Opiekunowie delegacji ze Słowacji:  Anna Grys, Aneta Ząbek, Robert Maciuszek

 


LO Stary Sacz 2011