Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2018 - 2019 Zostań radcą prawnym
Zostań radcą prawnym

17 maja 2019r. uczniowie Klasy IB (prawniczej) z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, brali udział w prelekcji pt. „ZOSTAŃ RADCĄ PRWANYM”.

Młodzi prawnicy odwiedzili Radcę Prawnego Władysława Pasonia w jego gabinecie  przy ulicy Sobieskiego w Starym Sączu. Radca Prawny Władysław Pasoń prowadzi swoją kancelarię na terenie Starego Sącza ale obszar działania obejmuje całą Polskę, jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydziału Prawa i Administracji w latach 2009-2014 i odbył aplikacje radcowską w latach 2015-2017, a egzamin radcowski złożył w 2018 i założył własną kancelarię radcy prawnego od września 2018r. Młodzież poznając niniejszy zawód zadawała wiele pytań dotyczących pracy i konkretnych spraw.  Radca prawny odpowiadając na pytania często podpierał się konkretami, mówiąc o specjalizacji potwierdził, iż najbliższy obszar działania nie daje możliwości wykazania się w konkretnej jednej specjalizacji – każdy prawnik z tego terenu powinien mieć szeroką wiedzę. „ Ja jako radca prawny widzę się w dziedzinach prawa cywilnego, administracyjnego i gospodarczego , ale także obsługuje sprawy z zakresu prawa karnego, ubezpieczeń społecznych – to nie jest dla mnie problem”. Każda sprawa wymaga przygotowania i specjalistycznej wiedzy a nawet i doświadczenia.

W trakcie prelekcji dało się odczuć pasję i zacięcie   przedstawił zawód radcy prawnego  nie tylko jako obowiązek, ale i realizację siebie, swoich pasji i zainteresowań. Z największą przyjemnością przyjął zaproszenie licealistów, i nie ukrywał faktu, iż z chęcią jeszcze poprowadzi takie prelekcje w budynku szkoły.

Celem prelekcji było przede wszystkim zapoznanie się z karierą zawodową prawnika, przejście przez wszystkie szczebla kariery prawniczej i praca w praktyce. To ostatnie najbardziej zainteresowało młodzież i zadawali wiele pytań dotyczących spraw karnych, cywilnych i gospodarczych.  Na koniec mocny uścisk dłoni Władysława Pasonia i życzenie młodym prawnikom powodzenia w karierze Radcy Prawnego.

 


LO Stary Sacz 2011