Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2016 - 2017 Angelika Adamczyk studentką UJ!
Angelika Adamczyk studentką UJ!

Nasza koleżanka z klasy 3a- Angelika Adamczyk, pomyślnie przeszła eliminacje okręgowe XXI Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i tym samym zakwalifikowała się do finału. Miał on miejsce 6 kwietnia w Czytelni Głównej Biblioteki Jagiellońskiej.Test odznaczał się wysokim poziomem trudności. Pytania dotyczyły nie tylko historii najstarszej uczelni w Polsce, ale także dziejów uniwersytetów europejskich, żakowskich obyczajów, edukacji oraz historii wychowania. W tym roku do eliminacji okręgowych zgłosiło się około 700 maturzystów. Ostatecznie w finale, do rozdania dla laureatów było 145 indeksów na podstawie listy rankingowej.  Przekazane zostały przez niemal wszystkie wydziały uczelni. Przykładowo, 6 osób uzyskało indeks Wydziału Prawa i Administracji. 25 osób otrzymało szansę studiowania na Wydziale Filologicznym, 20 na Wydziale Filozoficznym.  Okazało się, że wśród szczęśliwców znalazła się Angelika. Otrzymała bowiem indeks na Filologię Germańską UJ.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom, nastąpiło 7 kwietnia w czasie Gali Finałowej XXI Konkursu Wiedzy o UJ w Auli Wydziału Prawa i Administracji UJ.

Teraz tylko przed Angeliką matura i będzie mogła studiować na wymarzonej, prestiżowej uczelni. Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowała Dorota Kruczek, nauczycielka języka polskiego.

(DK)

 


LO Stary Sacz 2011