Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013 EduRing - konkurs dla najlepszych
EduRing - konkurs dla najlepszych

Już po raz czwarty WSB-NLU organizowało Konkurs EduRing. Miał on charakter edukacyjno-naukowy, organizowany jest przez Marketingowe Koło Naukowe działające w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University z siedzibą w Nowym Sączu. Konkurs odbył  się pod patronatem Jana Golonki – Starosty Powiatu Nowosądeckiego oraz Ryszarda Nowaka – Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Celem Konkursu EduRing było  kształtowanie relacji pomiędzy młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych, promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży, tworzenie platformy edukacyjno-rozrywkowej dla młodzieży oraz promocja oferty edukacyjnej WSB-NLU. W imprezie brali  udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego. W konkursie uczestniczą pięcioosobowe zespoły. Naszą szkołę  w konkursie reprezentowali uczniowie w składzie Adam Fabiś, Ewelina Siedlarz, Angelika Piszczek z klasy 2a i Wiktor Gawlak, Paulina Dolińska z klasy 1a pod nadzorem Pani mgr Anety Kunickiej-Wokacz. Drużyny walczyły o tytuł najlepszej szkoły oraz cenne nagrody materialne.  Konkurs składał  się z trzech etapów.

Etap pierwszy obejmował trzy warsztaty prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych WSB-NLU:

1. „Prawda leży w twierdzeniach”: 18 marca 2013, prowadzący: mgr Robert Szarota

2. „Rozkręć się! - o sztuce (auto)motywacji”: 8 kwietnia 2013, prowadząca: dr Anna Tylikowska

3. „Oszczędzanie – cnota czy nie cnota?”: 15 kwietnia 2013, prowadzący: mgr Krzysztof Dyrek

Po warsztatach uczestnicy konkursu rozwiązywali  zadania tematyczne. Trzy najlepsze zespoły wyłonione na podstawie zgromadzonych punktów  zakwalifikowały  się do finału konkursu.

Drugi etap obejmował szkolenie pt. „Profesjonalna prezentacja biznesowa” (7 maja 2013).  Celem szkolenia było wprowadzenie uczestników konkursu do przygotowania autorskich prezentacji biznesowych na finał konkursu. Na tym etapie losowane były również trzy tematy do prezentacji biznesowych.

Nasza reprezentacja wylosowała temat "Urzędnik w moim mieście to osoba zorientowana na klientów (petentów).Jakie zmiany należy wprowadzić w obsłudze klientów w urzędzie miasta? Co powinno cechować urzędnika zorientowanego na klienta?”

Finał odbył się 3 czerwca w instytucie szkoły WSB-NLU.  Program finału obejmował  zawody sportowe (gra w kręgle), wystąpienia publiczne zespołów zakwalifikowanych do tego etapu oraz turniej wiedzy ogólnej.   Zmierzyliśmy się z ZSPG w Krynicy oraz z ZSEM w Nowym Sączu. Po zaciętej walce finałowej uczniowie z naszej szkoły przegrali minimalną ilością punktów z ZSEM w Nowym Sączu, ale nagrody ufundowane przez Gold Partner w postaci tabletów  i voucherów zniżkowy na studia w WSB NLU w Nowym Sączu zrekompensowały uczniom cały wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu. W finale kibicowali nam Pani mgr Alicja Czermińska, Pan mgr Daniel Sekuła i Pani mgr Aneta Kunicka–Wokacz oraz koleżanki i koledzy z  klas: 2a, 1a, 2d.

Za pomoc w przygotowaniu prezentacji dziękujemy m.in. :

  • naszym aktorom z koła teatralnego wraz z opiekunami - Pani mgr Małgorzacie Jawor i Pani mgr Joannie Opyd
  • naszej koleżance Ani Warcholak
  • uczestnikom wywiadu: Pani mgr Małgorzacie Prusek, Pani mgr Małgorzacie Stelmach, Panu mgr Danielowi Sekuła i naszym koleżankom i kolegom.

 


LO Stary Sacz 2011