Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2018 - 2019 Seniorzy Jutra – warsztaty wielkanocne w Gołkowicach
Seniorzy Jutra – warsztaty wielkanocne w Gołkowicach
Od września 2018 r. młodzież naszego liceum bierze udział w projekcie „Wolontariat – jestem za”, którego inicjatorem jest Fundacja Dzień Dobry przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W lutym 2019 r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w konkursie „Młodzi aktywni” na najlepszą inicjatywę młodzieżową. Jury nagrodziło sześć najlepszych pomysłów, wśród których znalazła się inicjatywa Seniorzy Jutra. Głównym celem naszej propozycji jest łączenie pokoleń – młodych ludzi i seniorów. Wolontariusze na realizację inicjatywy otrzymali dofinansowanie w kwocie 2 000 zł.

W dniu 2 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Gołkowicach odbyły się warsztaty ozdób wielkanocnych. Grupa seniorek „Szafirki” dzieliła się z młodzieżą pomysłami związanymi z wykonaniem palm wielkanocnych, zajączków, kwiatów i koszyczków świątecznych. Młodzież z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem brała udział w warsztatach. Zajęcia praktyczne, jak również rozmowy pozwoliły na wymianę doświadczeń między seniorami a młodzieżą. W warsztatach wielkanocnych uczestniczyła prezes Fundacji Dzień Dobry – pani Renata Czerwińska, a także grupa seniorek ze Starego Sącza.
Na zakończenie warsztatów młodzież i seniorzy zasiedli do wspólnego śniadania wielkanocnego. Nie zabrakło na stołach tradycyjnych potraw świątecznych takich jak: jajko, babka wielkanocna, żurek. Spotkanie było również okazją, aby złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczne.
Celem inicjatywy Seniorzy Jutra jest wymiana doświadczeń międzypokoleniowych, przekazywanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, takie działania poprawiają relacje międzyludzkie, co jest tym istotniejsze, że łączą pokolenia seniorów i  ludzi młodych. Pamięć o swoich korzeniach, tradycjach obyczajach jest ważna dla każdej  lokalnej społeczności.

 


LO Stary Sacz 2011