Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2012 - 2013 Dzień otwarty

Pierwsze spotkanie z Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie Starosądeckie Liceum Ogólnokształcące, 15 maja gościło tłumy gimnazjalistów. Szkoła przygotowała dla nich wiele atrakcji, dzięki czemu mogli lepiej ją poznać. To był wyjątkowy dzień – dzień otwarty.

Na hollu głównym spotkałyśmy grupkę dziewczyn z tutejszego gimnazjum, które podkreślają: Szkoła bardzo nam się podoba, a szczególnie boisko. Najbardziej zainteresowane jesteśmy profilem pedagogicznym lub dziennikarskim. Rozważymy przyjście do tej szkoły. Przechodząc dalej szkolnym korytarzem, zapytałyśmy uczniów z Gimnazjum w Łomnicy o wrażenia z dnia otwartego: - Bardzo fajnie jest tutaj, interesuje nas profil sportowy, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji, weźmiemy pod uwagę tę szkołę przy wyborze. Na gości czekało mnóstwo atrakcji m.in.: pokazy przedmiotowe, zajęcia językowe i teatralne, turnieje sportowe, galeria szkolna, wolontariat oraz prezentacja klas na następny rok szkolny. Do wyboru jest siedem profili. Klasa matematyczno – ekonomiczna współpracuje z PWSZ i WSB w Nowym Sączu. Oferuje praktyki w biurach i urzędzie miasta, symulacje giełdowe, udział w  konkursach matematycznych i ekonomicznych oraz udział w programie zarządzania mini przedsiębiorstwami. Dzisiaj ta klasa oferowała konkurs matematyczny z nagrodami. Profil ratownictwa medycznego współpracuje z ratownikami GOPR-u i Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Oddział oferuje wycieczki biologiczne, spotkania, kursy i pokazy ratownicze. Gimnazjaliści mogli obejrzeć symulacje pierwszej pomocy w wykonaniu naszych licealistów. Klasa dziennikarska współpracuje z mediami regionalnymi i oferuje warsztaty dziennikarskie, tworzenie szkolnej gazetki, wyjazdy do telewizji i radia oraz rozwój zainteresowań humanistycznych. Ciekawą atrakcją okazały się pytania z wiedzy medialnej, na które z chęcią odpowiadali przybyli goście. Profil pedagogiczny współpracuje z miejscowymi szkołami oraz oferuje wyjazdy do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu, wycieczki przedmiotowe, poznanie podstaw pedagogiki. Gimnazjaliści mogli wylosować złote myśli z cukierkami. Klasa sportowa natomiast oferuje naukę pływania, wyjazdy na narty i snowboard, sekcję siatkówki i koszykówki oraz kulturystykę. Językowa rozwija umiejętności lingwistyczne, oferuje warsztaty językowe, wyjazdy, kółka. Profil ten zorganizował konkurs wiedzy o państwach obcojęzycznych. Klasa siatkarska oferuje 16 godzin tygodniowo siatkówki oraz udział w programie Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych. Na dniu otwartym chętni mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące sportu. Zdobytą wiedzę można było sprawdzić w konkursie: „ zobacz, czego się dowiedziałeś ”, a nagrodami były ciekawe gadżety z logo LO i ciastka. Także dzisiaj można było obejrzeć zawody sportowe z siatkówki dziewczyn. Podczas przerwy rozmawialiśmy z odpoczywającą młodzieżą, tak więc uczniowie z Chełmca i Łącka najbardziej chwalili sobie panującą u nas atmosferę, a gimnazjalistki z Jazowska zadeklarowały umieścić ją na pierwszym miejscu przy wyborze drogi ponadgimnazjalnego kształcenia. Dzień otwarty nie był tylko okazją do poznania naszej szkoły, ale także odrobiną rozrywki. Nie tylko uczniowie są zadowoleni z dzisiejszej imprezy. Należy podkreślić, że w trud organizacji zaangażowało się dużo nauczycieli a główni organizatorzy byli dumni z tegorocznego dnia otwartego. Mijając tłumy zaciekawionych gimnazjalistów można było zobaczyć ich zadowolenie i zaangażowanie w różnych konkursach. Z przyjemnością zwiedzali sale klasowe i galerię zdjęć. A oto jak to szczególne wydarzenie ocenił dyrektor naszej szkoły, pan mgr Krzysztof Szewczyk:- Dzień otwarty jest po to aby promować szkołę. Tego roku wypadł bardzo dobrze m.in., dlatego, że w jego organizację zaangażowało się wielu nauczycieli i uczniów.

Podsumowując, dzień otwarty w tym roku był bardzo udany i cieszył się wielkim zainteresowaniem młodzieży z różnych szkół. Przybyłych gimnazjalistów było około 450 z różnych miejscowości. Miejmy nadzieję, że znów spotkamy się z nimi we wrześniu.

Beata Wastag, kl.1 c

Kinga Kulasik,kl.1 c

uczennice klasy edukacji medialnej LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu

 


LO Stary Sacz 2011