Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2015 - 2016 Charytatywna zbiórka
Charytatywna zbiórka

24 listopada do naszej szkoły zawitali strażacy z OSP w Piekiełku, aby podziękować za dary przekazane na rzecz naszych rodaków na Ukrainie, z przeznaczeniem do miejscowości Gniewań. -Bardzo Wam dziękujemy za pomoc, która dotarła już na miejsce w niedzielę-powiedział inicjator zbiórki, Andrzej Czernek-Naczelnik OSP Piekiełko.

 

To już po raz szesnasty Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekiełku, zorganizował zbiórkę darów dla naszych rodaków na Ukrainie. Wszystko zaczęło się od pomocy materialnej dla siostry Magdaleny, Nazaretanki, która pracowała w szkole w Piekiełku jako katechetka, a potem wyjechała do ukraińskiego Czernihowa, w celu utworzenia misyjnej placówki.

Przypomnijmy, że z inicjatywy URS-u, przyłączyliśmy się  do zbiórki na rzecz  Polaków mieszkających na Ukrainie. Akcja ta trwała do 16.11.2015 r. Jej celem było zebranie jak największej ilości artykułów papierniczych, szkolnych, chemii gospodarstwa domowego, środków higienicznych oraz żywności o przedłużonej dacie ważności. Wiele osób wykazało się empatią, wrażliwością i wzięło udział w zbiórce. Wszystkie zebrane produkty dzięki strażakom z Piekiełka, dotarły do potrzebujących na Ukrainie.

Serdecznie dziękujemy osobom, które wspomogły swoimi darami naszą zbiórkę charytatywną. Szczególne podziękowania ślemy klasom Ia i IIIb, które całą sumę pieniędzy (150 zł) zdobytą w konkursie Wiedzy Ogólnej, zorganizowanym z okazji Święta Szkoły, przekazały na rzecz naszej zbiórki. Klasy te zakupiły przybory i artykuły szkolne.  Podziękowania należą się również klasie IIb, która jako pierwsza ruszyła z gestem pomocy. Na koniec dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli inicjatywę Samorządu Szkolnego. Dzięki Wam, nasi rodacy otrzymali znaczącą dla nich pomoc.

Dziękujemy!

„Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą,

gdy drugim radość w niedoli przynoszą”

– Adam Asnyk


 


LO Stary Sacz 2011