Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2014 - 2015 Sukcesy w konkursie papieskim
Sukcesy w konkursie papieskim
W czerwcu 2015 r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w trzeciej edycji konkursu „Starosądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II”, który został zorganizowany przez Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Pan Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza oraz Instytut Jana Pawła II.  Celem tego przedsięwzięcia było upamiętnienie osoby Papieża Polaka, motywowanie dzieci i młodzieży do poznawania twórczości Świętego Jana Pawła II oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych i recytatorskich dzieci i młodzieży. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach wiekowych. Uroczyste podsumowanie nastąpiło w dniu 11.06.2015 r. podczas obchodów Święta Szkoły w gimnazjum.

Uczennice naszej szkoły zdobyły następujące miejsca:

  • w części recytatorskiej II miejsce ex aequo zajęły: Patrycja Sikorska (kl. 1b – opieka p. Dorota Kruczek) i Małgorzata Wojsław (kl. 2d – opieka p. Małgorzata Jawor), licealistki recytowały fragmenty poezji Karola Wojtyły,
  • w części artystycznej: I miejsce Dominika Ostrówka (kl. 1c – opieka p. Małgorzata Jawor),

III miejsce  Karolina Niemiec (kl. 1b – opieka p. Dorota Kruczek),

wyróżnienia:  Paulina Górka (kl. 1b – opieka p. Dorota Kruczek) i Patrycja Wąchała (kl. 1c – opieka p. Małgorzata Jawor), w części plastycznej konkursu uczestniczki przygotowały prace plastyczne inspirowane twórczością lub osobą Jana Pawła II.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy!

 


LO Stary Sacz 2011