Kontakt

Liceum Ogólnokształcące
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Starym Sączu

ul. Partyzantów 15
33-340 Stary Sącz

tel. 18 446-05-83
fax  18 446-05-83

e-mail:

lostarysacz@poczta.internetdsl.pl

Start Kronika Rok 2008 - 2009 Uroczystość 60-lecia szkoły
Uroczystość 60-lecia szkoły

W sobotę 13 września miały miejsce uroczyste obchody 60 - lecia istnienia liceum. Szkoła już od godz. 9.00 była otwarta dla absolwentów licznie przybyłych na tę uroczystość nawet zza oceanu. Powitaniom i radości nie było końca, niektórzy nie mieli ze sobą kontaktu od czasów ukończenia szkoły.

O godz. 12.30 zarówno obecni uczniowie, jak i absolwenci oraz zaproszeni goście przemaszerowali ulicami do kościoła św. Elżbiety, gdzie ks. Proboszcz Alfred Kurek w asyście przybyłych z zagranicy kapłanów odprawił uroczystą mszę. Homilię wygłosił ks. Dr Bolesław Klaus (dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie). Oprawę mszy przygotował Mieczysław Zagórowski wraz zespołem "Pokolenie JP II", w którego skład wchodzi młodzież liceum. Później złożono kwiaty na cmentarzu na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły oraz koleżanek i kolegów.

Spotkanie zorganizowano w plenerze, na podwórku LO. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia uczestnikom jubileuszu, wszyscy goście uczestniczyli w uroczystej akademii, podczas której starosta Jan Golonka na ręce dyrektora LO Krzysztofa Szewczyka wręczył dla tej placówki "Złote Jabłko Sądeckie". "Srebrne" otrzymali profesorowie: Helena Drobiszewska, Barbara Kruczek i Mieczysław Repelewicz.
Starostwo przyznało również nagrody pieniężne wręczone Paniom: Teresie Szewczyk i Wiesławie Legutko za osiągnięcia na olimpiadzie oraz Panu Andrzejowi Sojce za napisanie monografii liceum. Ponadto władze powiatu przekazały fundusze na zakup interaktywnej tablicy.

Podczas akademii odbyło się także uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Młodzież liceum pod opieką pedagogów przygotowała również wspaniały program artystyczny, którego motywem przewodnim była historia liceum.

Specjalnie na tę okazję zorganizowano w szkole dwie galerie.

O godz. 19.00 miał miejsce koncert zespołu "2+1", całość zakończyła się balem Uczestnicy spotkania nie kryli wzruszenia i radości.


 


LO Stary Sacz 2011